Wczoraj (2013-10-09) antywirusy niektórych użytkowników "krzyczały", że wchodzenie na nasz wortal (world-of-tanks.eu) jest niebezpieczne, gdyż grozi złapaniem jakiegoś wirusa, trojana, etc.
Po sprawdzeniu co powoduje te komunikaty wyszło na to, że serwer ad4mmo.pl został zainfekowany złośliwym kodem. Nie byłoby w tym nic ciekawego i niepokojącego gdyby nie fakt, że wyświetlamy ich reklamy na naszej stronie. HA! Nie tylko my, bo choćby nokaut.pl, sadistic.pl, exsite.pl, chamsko.pl, jebzdzidy.pl, lg24.pl etc.
Wczoraj wchodząc na wymienione serwisy mogło pojawić się takie okienko:

Wyłączyłem wszelkie reklamy od tego pośrednika (czyli wszystkie z jakich utrzymywał się wortal), przeskanowałem wortal/pliki/skrypty i czekam na rozwój wydarzeń.
Aktualnie, korzystanie z world-of-tanks.eu jest bezpieczne.
Ło matko! Odwiedzałem wczoraj/dziś te serwisy, wyskoczyło mi okienko z ostrzeżeniem. Zignorowałem je, a na domiar złego, kliknąłem w reklamę. Co robić? Jak żyć?
- po pierwsze, zainstaluj dodatek do przeglądarki, który blokuje reklamy: Adblock Plus
- po drugie primo, zaktualizuj swój program antywirusowy i przeskanuj komputer wybierając "pełne skanowanie", wykryte zagrożenia usuń
- po trzecie primo ultimo, ściągnij Malwarebytes Anti-Malware, zaktualizuj go i puść "pełne skanowanie", wykryte zagrożenia usuń
Jeśli zostaną wykryte rootkity, to format komputera, a najlepiej wykonać zerowanie dysku, dla pewności.







