kliknij aby powiększyć
1680x1050 : 729 KB
worldoftanks
Nasze forum World of Tanks

Ta strona używa Cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

world-of-tanks.eu
Strona główna  »   Forum  »  Poradniki
Poprawienie płynności gry

dbmat
Napisany 27 Luty 2012 - 17:31
#16

użytkownicy
Markon81 - gamebooster odinstalował Ci grę? to bardzo dziwne bo on takich opcji nie posiada tego co wiem. Sam używam i wszystko działa jak powinno.

p11k
Napisany 27 Luty 2012 - 18:06
#17

użytkownicy
Wybierając grę w GB robisz po prostu skrót dzięki czemu nie musisz za każdym razem przed uruchomieniem gry zaznaczać programów do zamknięcia...

Markon81
Napisany 27 Luty 2012 - 23:59
#18

użytkownicy
Nie wiem jaka jest różnica między jak w Game Box jest zaznaczona jakaś gra i potem klikamy wPrzyśpiesz i włącz a tym, że poprostu najprościej w GameBox klikamy Przyśpieszenie? to wtedy i tak przyśpiesza tylko zaznaczoną grę?? jak dodać WoT żeby też była ikona tej gry, bo ponownego odinstalowania gry nie przezyje...

WiewiorNH
Napisany 13 Ma. 2012 - 13:36
#19

użytkownicy
Będzie jakaś aktualizacja tego poradnika odnośnie wejścia patcha 7.1.1?

xemko
Napisany 14 Ma. 2012 - 19:05
#20

użytkownicy
Właśnie, szczególnie zależałoby mi na 'teksturach na 25%'. Po instalacji łatki, ponownie startuję do gry jak już wszyscy dawno pojechali. Poradnik bardzo mi się przydał, w znaczący sposób wpłynął na jakość gry, wielkie dzięki dla jego autora i prośba o update.

WiewiorNH
Edytowany 14 Ma. 2012 - 20:32
#21

użytkownicy
@Xemko Ja też próbowałem zainstalować te tekstury 25% (poprawione pod wersję 7.1.1), ale nie zauważyłem takiej różnicy jaka była przed patchem. Nie wiem czy u mnie poprawnie działają.

Fett11
Napisany 14 Ma. 2012 - 21:32
#22

redaktorzy
Tak, postaram się zrobić update. Oczekujcie newsa dot. tego na stronie głównej.

NiKuTa
Edytowany 19 Ma. 2012 - 13:31
#23

użytkownicy
A ja jeszcze bym dodał.
Jeśli masz procesor wielo-rdzeniowy, ustawić koligację na rdzeń drugi lub każdy następny. W windowsie większość usług programów uruchamia się na pierwszym rdzeniu. Więc samo to już powoduje ze mamy lekko obciążony pierwszy rdzeń. Ustawienie gry na rdzeń 2+ spowoduje ze gra zacznie lepiej chodzić.

Jak to zrobić.
- Uruchamiamy gre. Po tym jak będziemy już mieć wgrany garaż, minimalizujemy gre.
- Wciskamy ALT+DEl+CTRL.
- Wchodzimy w zakładkę procesy.
- Znajdujemy proces odnośny gry (chyba worldoftanks.exe - nie pamietam pisze z głowy)
- PPM i wybieramy "Ustaw Koligację..." i odhaczamy pierwszy rdzeń.

Fett11
Edytowany 19 Ma. 2012 - 21:35
#24

redaktorzy
NiKuTa, no właśnie to się miało znaleźć w update. :) Ubiegłeś mnie.
Poprawionego poradnika możecie się spodziewać na dniach.

Czarnowidz
Napisany 20 Ma. 2012 - 07:59
#25

użytkownicy
z koligacją mam na lapku 15 fps, bez koligacji 27 ze spadkami do 7, więc ta koligacja nie pomaga, bo gra teraz już potrafi wykorzystać oba rdzenie, ale to i tak nie jest granie, kiedy przywykłem już że na blaszaku mam 100 fps

jurek830s
Edytowany 20 Ma. 2012 - 20:52
#26

użytkownicy
Odnośnie skompresowanych tekstur na 25% i błędu w wyświetlaniu jak pisze AHuMex, aby nie było widać błędów w wyświetlaniu należy:
1. Zrobić kopię zapasową folderu ...World_of_Tanks\res\packages
2. Pobrać ten pliczek http://www.mediafire.com/?fy28xyowsqe67hw i skopiować do folderu ...World_of_Tanks\res\packages
3. Pobrać 7-Zip Command Line Version http://www.7-zip.org/download.html (pobieramy wersję Command Line) i rozpakować do folderu ...World_of_Tanks\res\packages (plik 7za.exe zostawiamy, a pliki tekstowe i pomoc usuwamy)
4. Rozpakować mod z teksturami i skopiować folder res do ...World_of_Tanks\res\packages
5. Uruchomić plik AHuMex_poVitter_autoinstall_0.7.1.1_only.bat z folderu ...World_of_Tanks\res\packages
6. Usunąć pliki AHuMex_poVitter_autoinstall_0.7.1.1_only.bat i 7za.exe.

Jeszcze trochę więcej FPS-ów daje zmiana opcji TERRAIN_MESH_RESOLUTION na 2 w preferences.xml, ale są straszne przekłamania w siatce map. Szczególnie mi to przeszkadza jak wyjeżdżam z za przeszkody (najczęściej jakieś górki) i widzę cel ale go nie podświetla bo tak naprawdę jeszcze jestem za przeszkodą, strzelam i pocisk ląduje w przeszkodzie.
Jak ktoś chce zmienić to Start->Uruchom wpisujemy:
notepad.exe %APPDATA%\wargaming.net\WorldOfTanks\preferences.xml, szukamy
<label> TERRAIN_MESH_RESOLUTION </label> zmieniamy z 1 na 2.

adamczik
Napisany 21 Ma. 2012 - 14:57
#27

użytkownicy
Mój komputer to po prostu totalna żenada. Zrobiłem wszystko (dosłownie), co w tym poradniku, poinstalowałem, powłączałem, powyłączałem, a FPS nadal między 2 a 5 :P Game Booster, Tweaker, HDD. Ehhh, nie ma dla mnie ratunku.

Walter_NovotnyPL
Edytowany 21 Ma. 2012 - 15:15
#28

użytkownicy
@Markon81 nie wiem co ty narobiłeś. Ja ściągnąłem GB i dodałem normalnie grę. Wydajność wzrosła mi 0 ponad 40%. Teraz mam więcej FPSów
i jestem w 120% zadowolony z niego. Jak masz Game Box to przeciągasz na niego ikonkę WoT i dajesz przyspiesz i włącz.

PS. Może ty zrobiłeś defragmentację folderu z grą czy coś w tym stylu?

p11k
Napisany 21 Ma. 2012 - 17:57
#29

użytkownicy
Defragmentacja powoduje szybsze uruchamianie się gry. Musiał zrobić coś innego.

Walter_NovotnyPL
Napisany 21 Ma. 2012 - 18:20
#30

użytkownicy
Odpalił grę plikiem unins000.exe patrząc na wygląd ikonki.


Zabrania się kopiowania, zmieniania i rozpowszechniania zawartości wortalu bez uprzednio otrzymanej zgody od redakcji.