kliknij aby powiększyć
1280x720 : 372 KB
worldoftanks
Nasze forum World of Tanks

Ta strona używa Cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

world-of-tanks.eu
Strona główna  »   Forum  »  Poradniki
1
O strzelaniu - podstawy

kurkusmaximus
Napisany 29 Czer. 2011 - 09:46
#1

administracja
Dyskusja dotyczy poradnika ze strony głównej wortalu.
Aby zobaczyć jej zawartość przejdź pod ten link: http://world-of-tanks.eu/poradniki/-9--o_strzelaniu_podstawy/

Scoobany
Napisany 27 List. 2011 - 12:43
#2

użytkownicy
"Pomocny przy takich akcjach jest wskaźnik penetracji pancerza, który można ustawić w opcjach gry, a który pomaga ocenić, jaką mamy szanse na przebicie się w danym miejscu."

Gdzie takie coś ustawić?

antiochixv
Napisany 25 Gru. 2011 - 11:24
#3

użytkownicy
w ustawieniach gry > celownik> znacznik działa. Domyślnie masz ustawioną "fajkę" czyli odwrócone V. Zauważ że zmienia ono kolor kiedy celujesz. Czerwony oznacza brak możliwości przebicia pancerza. Żółto-pomarańczowy najlepsze miejsce do strzału. Zielony - takie sobie miejsce :)

lipa666
Napisany 17 Sty. 2012 - 13:39
#4

użytkownicy
Pomarańczowy to najlepsze miejsce do przebicia pancerza? Cały czas myślałem, że zielony. Ostatnio - po przeczytaniu tego postu - grając zwracam na to uwagę i odnoszę wrażenie, że częściej przebijam pancerz strzelając gdy znacznik jest zielony a nie pomarańczowy... chyba, że to tylko wrażenie

p11k
Napisany 17 Sty. 2012 - 18:34
#5

użytkownicy
Bo taka jest prawda. Pomarańczowy to możliwa penetracja. Zielony - przebijesz na pewno.

Remek1993
Napisany 22 Sty. 2012 - 21:20
#6

użytkownicy
Zielony to moze być i tak rykoszet albo nie przebiliśmy pancerza.

p11k
Napisany 23 Sty. 2012 - 13:53
#7

użytkownicy
Zależy od tego, czy rzeczywiście trafiłeś dokładnie tam gdzie celowałeś.

Dartvader1972
Napisany 21 Czer. 2012 - 10:41
#8

użytkownicy
Zielony to najbardziej prawdopodobne przebicie- pomaranczowy...na ok 60% czerwony- ``tym go nie pokonamy`´itd...

Kenpachi
Napisany 21 Czer. 2012 - 11:49
#9

użytkownicy
Ten wskaźnik penetracji chyba nie bierze pod uwagę kątów nachylenia pancerza. Stąd nawet gdy świeci na zielono to może zrykoszetować. Takie są moje własne odczucia.

Scytian
Napisany 21 Czer. 2012 - 12:39
#10

użytkownicy
Też tak myślę że wskaźnik nie bierze pod uwagę pochylenia tylko samą grubość. A z pomarańczowym wskaźnikiem to według mnie pokazuje on słabe miejsca w czołgu: jak np. wymierzę w z BL-10 w bok wieży KT to zawsze mi pokazuje na pomarańczowo, i prawie zawsze przebija(tak to jest z bl-10, potrafi BT-7 nie przebić)

daniel3333
Napisany 12 Sie. 2012 - 18:12
#11

użytkownicy
thx dopiero zaczynam grać bardzo mi się to przyda

col_Kurtz
Edytowany 30 Gru. 2012 - 19:09
#12

użytkownicy
Nie bierze pod uwagę. Zielony - teoretycznie wejdzie jak w masło. Pomarańczowy - są szanse, "ale". Czerwony - zapomnij, chyba, że masz załadowane HE/OB - wówczas penetracja nie gra roli. 90mm na Shermanie robi z T-28 złom na raz, chociaż cały czerwony.
Gdzieś na YT jest poradnik, który pokazuje jak gra liczy tę kąty. Nachylenie pancerza+nachylenie maszyny wroga do twego działa, zmniejsza szanse na penetrację - odbicie zwiększonego, czyli rykoszet. Nawet 90st. strzał nie gwarantuje penetracji - jeśli pancerz ma swoje nachylenie.

1

Zabrania się kopiowania, zmieniania i rozpowszechniania zawartości wortalu bez uprzednio otrzymanej zgody od redakcji.