kliknij aby powiększyć
1680x1050 : 1972 KB
worldoftanks
Nasze forum World of Tanks

Ta strona używa Cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

world-of-tanks.eu
Strona główna  »   Forum  »  Poradniki
1
Jak to działa: match-making

kurkusmaximus
Napisany 27 Maj 2011 - 12:31
#1

administracja
Dyskusja dotyczy poradnika ze strony głównej wortalu.
Aby zobaczyć jej zawartość przejdź pod ten link: http://world-of-tanks.eu/poradniki/-8--jak_to_dziala_match_making/

BlackMarco
Napisany 06 Ma. 2013 - 10:08
#2

użytkownicy
pozostaje pytanie, co jest pierwszym elementem MM? Czy Tier 8 i do niego są dokładane 10-tki, czy X Tier i wszystko poniżej jako "zapchaj dziura"...czasami 8 premium występuje jako Top Tank, a czasami jest na poziomie SPG

Andrettoni
Napisany 24 Kwie. 2013 - 08:33
#3

użytkownicy
Przed wprowadzeniu Brytyjczyków wpadłem na pomysł, że dużo ludzi będzie nimi grało na pierwszym tierze i postanowiłam zrobić "antybrytyjczyka". Wykombinowałem sobie, że Brytyjczyki mają słabe pancerze, więc będę używał amunicji burzącej. Ponadto są one medami, więc łatwiej je wykryć. Użyłem full wypasionego MS1 nastawionego na spotowanie. Rezultat był ponadprzeciętny i zapewnił mi nieprzerwane pasmo zwycięstw przez kilka dni. Przez kilka dni... ponieważ później zaczęła się masakra. Od tamtej pory moja MS1 przestała trafiać na pierwsze tiery i ląduje na drugich i trzecich tierach i to pomimo tego, że jest jedynym pierwszym tierem w obu drużynach. Dlatego stawiam tezę, że MM zależy od naszych wyników w grze na danym czołgu. Jeżeli gramy zbyt dobrze, to mamy gorsze losowania. Moje podejrzenia potwierdziły się po informacji, że mam być wprowadzony taki MM, że po 3 bitwach na dole listy będzie nasz w czwartej wrzucało na górze. Oznacza to, że MM nie będzie oficjalnie do końca losowy. Moim zdaniem już nie jest i stąd duże uśrednienie wyników graczy. Jedyną metodą uniknięcia uśrednienia jest granie w kompaniach. Ponadto gracze wydający golda mają pewien dodatkowy bonus, ponieważ aby osiągnąć dobre wyniki należy od początku grać czołgiem wymaksowanym z wolnego expa, z najlepszą załogą i modułami. Chcąc poprawić wyniki sprzedałem MS1 i przesiadłem się na T1 i Ltraktorka celem sprawdzenia czy powtórzy się sytuacja z MS1 i przestaną również lądować z pierwszymi tierami. Na szczęście gram od czasu zamkniętej bety, kiedy nie było żadnych poradników, a moje umiejętności pozostawiały wiele do życzenia i wiele czołgów przechodziłem w najprostszych konfiguracjach np. AMX40 ze starym działem, więc mam spory zapas "złych bitew do poprawienia". Ponadto T1 przyda się po wymaksowaniu jako spoter do kompanii/turnieju.

Franio
Napisany 24 Kwie. 2013 - 09:51
#4

użytkownicy
Nigdy nie widziałem, żeby jakikolwiek pierwszy tier losowało do bitew z trzecimi.
Poza tym, jak można spotować Ms-1? Przecież to jeden z najwolniejszych lekkich na swoim tierze.

Jeśli chodzi o kompanie np. mistrzowskie, to wiele drużyn stosuje manewr z dodaniem trzynastego niskotierowego czołgu, ale najczęściej używa się do tego Tetrarcha, który jest dużo szybszy od tego Ms-1 czy T1.

Co do matchmakingu, piszesz tak, jakby to, czy jesteś na górze tabelki czy na dole znaczyło, czy losowanie jest dobre czy złe.
Sto razy bardziej wole być cały czas na dole, ale mieć ogarniętą drużynę, a nie 5-10 graczy których XVM pokazuje na czerwono.
Matchmaking jest jak najbardziej losowy, przez co często dobrzy gracze są karani "noob teamem".
Mi też zdarzały się serie po 17 wygranych pod rząd czy też 15 przegranych i wydawało mi się, że MM uśrednia graczy, ale jednak takie serie to tylko jednorazowe przypadki. MM nie uwzględnia przy losowaniach Eff graczy tylko wagę ich czołgów, a to zmienia bardzo dużo.

JudasHonor
Edytowany 10 Paź. 2013 - 15:59
#5

użytkownicy
Ktoś zaufany już udowodnił, że podstawowym czynnikiem wpływającym na MM są umiejętności gracza. Czyli, im jesteś słabszy tym lepiej trafiasz. Im jesteś lepszy tym gorzej. Aby nie być gołosłownym tu jest link:Link

W tym linku znajdź punkt 10 poradnika i poczytaj (polecam każdemu, bo jest ciekawy i poparty testami).

A jeśli chcecie poznać czemu gra ma taki dziwny MM i czemu wciąż się w niej coś zmienia, to w tym samym punkcie (10) pod koniec jest tekst pod tytułem "Trzy grosze od barnofa:", warto także poczytać. W skrócie, powodem jest kasa, a właściwie chciwość większej kasy.

P.S.
Kupę czasu nie gram w WoT z powodu braku sprzętu. Ale gdy grałem kilka miesięcy temu to metoda by czekać tylko po 2-3 sekundy do dołączenia się do bitwy, po czym próbujesz ponownie, zwykle działała.

Im dłużej gra czeka by dołączyć Cię do bitwy tym większe prawdopodobieństwo gorszego losowania. Jeśli wpadasz od razu do gry w tej samej sekundzie co kliknąłeś "BITWA" to zwykle trafisz najlepiej.

1

Zabrania się kopiowania, zmieniania i rozpowszechniania zawartości wortalu bez uprzednio otrzymanej zgody od redakcji.