kliknij aby powiększyć
1680x1050 : 1614 KB
worldoftanks
Nasze forum World of Tanks

Ta strona używa Cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

world-of-tanks.eu
Strona główna  »   Forum  »  Artykuły
poprzednia12
Credit Maker aka Miner aka SU-85

Fett11
Edytowany 17 Gru. 2011 - 14:19
#16

redaktorzy
Co do działa 122 mm - to są tylko i wyłącznie moje przemyślenia i wrażenia po tym, co mnie spotkało, kiedy byłem jego użytkownikiem. Jest dosyć niecelne (mniej celne od trollguna kw chyba, przynajmniej tak wynika z moich obserwacji), a przeładowanie o wiele za długie w stosunku do tego, ile hp zabiera. Bardzo rzadko sieknie kogoś cięższego powyżej 200 hp (o ile trafisz!), częściej jest to trochę powyżej setki, czyli w sumie tyle co działo 85 mm. Jedynym plusem tej lufy jest to, że ściąga na hita lolki, ale sęk w tym, że te są zazwyczaj cholernie ruchliwe, a my niecelni. :)
Co jednak nie znaczy, że nie możecie się zgadzać z moją opinią - każdy ma swój styl gry oraz upodobania i trzeba to uszanować. ;)

@ Taszi
Fakt, przebijalność również jest w tym wypadku bardzo ważna. Mając działo 122 mm używasz tylko pocisków HE, więc w większości przypadków coś komuś zabierzesz, nawet jeśli wylądujesz na dole listy. W przypadku działa 85 mm możesz sobie podzielić amunicję na przeciwpancerną i burzącą i będziesz w miarę zabezpieczony na walki na górze i dole listy. Przy czym, jak napisałem w artykule, o dziwo na SU-85 dosyć często losuje nas do bitew, w których jesteśmy w stanie normalnie przebić pancerz wroga. (Moje wyniki, jeśli ktoś jest ciekawy, to średnio 7 na 10 bitew, w których byłem w normalnych walkach, a nie jako zwykły food dla reszty.)

Taszi
Napisany 17 Gru. 2011 - 13:53
#17

użytkownicy
Różnica jest taka, że jak trafisz do bitwy na dole listy to 85mm nic za bardzo nie przebijesz. A 122 mm jeszcze przez jakiś czas nawet VIII tierom zadasz te 150-200 obrażeń. Wiem, że każdy ma inny styl, mnie np. niezmiernie irytuje jak nie mogę wroga przebić dlatego jeśli mam wybór pomiędzy działem z mała penetracją, choćby i strzelało jak karabin maszynowy i było celne jak karabin snajperski a haubicą, wolną i niecelną ale zadającą obrażenia to zawsze wybiorę to drugie, taka sytuacja jest np. na Shermanie czy Jumbo.
No i nie odniosłeś się do błędu z przebijaniem ;)

p11k
Napisany 22 Gru. 2011 - 14:32
#18

użytkownicy
Tyle, że po patchu to haubice już się nie nadają do grania.

Sasilton
Edytowany 22 Gru. 2011 - 17:40
#19

użytkownicy
mam pytanie
skad wziać taki celowniczek jak na tych obrazkach?
są jakies mody?

aco do tematu
to ja obecnie szaleje KV oczywiście z 152mm
nie gram sporo w WOT ale dorobiłem sie juz tigera II ktory jest na full
i pociski na takiego IS4 często rykoszetują
a wczoraj wpadłem tym KV na IS4 któremu zostało 23%
padł po 1 strzale :D

Fett11
Napisany 22 Gru. 2011 - 21:27
#20

redaktorzy
@Sasilton
Celownik z czasem przeładowania
http://www.mediafire.com/?cwc7u9jyf8sniab

ElektrykPolska
Napisany 24 Gru. 2011 - 13:49
#21

użytkownicy
sasilton już nie kombinuj, nawet ze 105 w T29 IS4 przebije, grunt to dobrze trafić...

Raptor
Edytowany 04 Sty. 2012 - 17:33
#22

użytkownicy
SU-85 to morderca. Szkoda tylko, że HE znerfili. Przed patchem 0.7 udało mi się kiedyś na westfieldzie zdjąć 80% hp Isowi-4 ze sto siódemki. Stał na otwartym terenie, nie widział mnie, 5% na strzała schodziło :P

s0ze
Edytowany 17 Sty. 2012 - 15:39
#23

użytkownicy
Fett11
"This file is currently set to private.

When a file is set to private by its owner only the owner of the file can access it. If you are the owner of the file please log into your account to access this file."

Używam celownika Jimbo ale sprawdził bym ten. Możesz udostępnić?

Swoją drogą ciekawy artykuł. Nigdy nie robiłem ruskich TD i teraz zacząłem. Dopiero na SU-85 czuje się moc, wcześniejsze nie dają takiej frajdy. Pasuje mi styl gry tym sprzętem, na początku camp i ostrzał z daleka(107 potrafi ściągać czołgi nawet z 650m!) a gdy się przerzedzi ruszam na łowy w poszukiwaniu niedobitków. Dopiero 107 sprawia ze ten czolg kosi fragi jak poje****, przy 104 bitwach mam już 159 wraków na koncie a połowe bitew zrobiłem bez tego działa. Cięzko trafić w bitwe gdznie nic nie upoluję, a gdy jestem na topie większość czołgów man na hita. Zarobki troche słabsze niż na M4 z działem 105 zanim znerfili HE jednak frajda nieziemska.

Fett11
Napisany 19 Sty. 2012 - 20:02
#24

redaktorzy
Jakby kto chciał taki celownik, pisać do mnie na gg: 5162326.

poprzednia12

Zabrania się kopiowania, zmieniania i rozpowszechniania zawartości wortalu bez uprzednio otrzymanej zgody od redakcji.