kliknij aby powiększyć
1680x1050 : 613 KB
worldoftanks
Nasze forum World of Tanks

Ta strona używa Cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

world-of-tanks.eu
Strona główna  »   Forum  »  Artykuły
1
Trochę historii - wojna polsko-japońska

kurkusmaximus
Napisany 12 List. 2013 - 22:02
#1

administracja
Dyskusja dotyczy artykułu ze strony głównej wortalu.
Aby zobaczyć jego zawartość przejdź pod ten link: http://world-of-tanks.eu/artyk...istorii-wojna-polsko-japonska/

MIchal_PL96
Napisany 12 List. 2013 - 22:05
#2

użytkownicy
słyszałem o tym, ale jakoś nigdy nie zainteresowało mnie na tyle, aby się temu bliżej przyjrzeć, dzięki ;)

col_Kurtz
Napisany 13 List. 2013 - 16:58
#3

użytkownicy
Ja pierwsze słyszę... Szok. Dzięki:)

slepy23
Napisany 15 List. 2013 - 15:18
#4

użytkownicy
Lotniskowiec na zdjęciu nie jest japoński,to amerykański lotniskowiec Wasp storpedowany przez okręt podwodny.

JudasHonor
Napisany 15 List. 2013 - 15:30
#5

użytkownicy
"Tak to mogło wyglądać..."

Autor zasugerował tylko, nie ma co się czepiać szczegółów. Artykuł ciekawy i pasujący do tematyki portalu.

Jeszcze jedna ciekawostka, ZSRR podpisało pakt o nie agresji z Japonią dopiero na 2-3 dni przed atakiem na Polskę w 1939 roku. Czyżby Adolf poprosił wujka Stalina o interwencję w Posce bo mu 1/4 cziołgów ubyła i pociski się kończyły ?

Później Adolf pomaga wujkowi Stalinowi dławiąc Powstanie Warszawskie, co umożliwiło Armii Czerwonej dalszy pochód za Wisłę bez negocjacji z AK i wolnym rządem.

Historia to stek kłamstw, tak chyba rzekł Napoleon.

dundee447
Napisany 29 List. 2013 - 20:32
#6

użytkownicy

"[...]W wyniku ataku na Pearl Harbor 11 grudnia 1941 roku Wielka Brytania wypowiedziała wojnę Japonii, a wraz z nimi sojusznicze rządy będące na emigracji - wśród nich właśnie Polska[...]"
"[...]Jakby jednak nie patrzeć wojna (przynajmniej na papierze) trwała do 8 lutego 1957 roku, gdy wiceminister spraw zagranicznych PRL Józef Winiewicz i ambsador Japonii przy ONZ Kase Toshikazu podpisali układ o przywróceniu normalnych stosunków między Polską Rzeczypospolitą Ludową a Japonią. Tym samym w XXw. byliśmy w stanie wojny przez 12 lat[...]

Do autora artykułu (bardzo interesującego) - literówka do poprawki - jakby nie liczyć, to od grudnia 1941 do lutego 1957, wychodzi 15 lat i 2 miesiące.
Pozdrawiam

KruczoCzarny
Edytowany 09 Gru. 2013 - 16:49
#7

administracja
Poprawiliśmy obydwa błędy, dzięki za czujność i wybaczcie nasze niedopatrzenie.

2234
Napisany 22 Gru. 2013 - 14:41
#8

użytkownicy
Coś tam słyszałem, ale mnie to nie pociąga.

Kingofworldss
Napisany 01 Sty. 2014 - 13:20
#9

użytkownicy
Ciekawy artykuł. Więcej takich poproszę :)

1

Zabrania się kopiowania, zmieniania i rozpowszechniania zawartości wortalu bez uprzednio otrzymanej zgody od redakcji.