kliknij aby powiększyć
1024x632 : 479 KB
worldoftanks
Nasze forum World of Tanks

Ta strona używa Cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

world-of-tanks.eu
Strona główna  »   Forum  »  Aktualności
poprzednia12
Czołgi brytyjskie - drzewko technologiczne

mickey93
Edytowany 29 Maj 2012 - 17:38
#16

użytkownicy
"Jedyny aliancki CZOŁG który miał szanse walki z niemieckimi czołgami. "
nie prawda, zwykły M4 świetnie sobie radził z PZ IV
pershing, comet, centurion, challenger mogły przebijać tygrysy i pantery poniewaz wszystkie (za wyjątkiem pershinga) były uzbrojone w "17 funtówkę"
"A czekam na Japońskie."
amerykańskie shermany japońskie wynalazki zmiatały z powiezchni pociskami odłamkowo burzącymi <hi hi>

PanzerWolf
Napisany 29 Maj 2012 - 18:23
#17

użytkownicy
vampir750 zgodzę się Tobą w 99% ,resztę przemilczę bo kłótnia na forum nie ma sensu

NiKuTa
Edytowany 30 Maj 2012 - 13:10
#18

użytkownicy
@mickey93 Firefly był jedynym czołgiem który był w stanie walczyć z niemieckimi czołgami i był "bardziej masowo" produkowany.

-M4 z działem 76mm buł równorzędnym czołgiem dla PZIV. natomiast z 75 był słaba konstrukcją.
- challenger, niezbyt udania konstrukcja wyprodukowana w ilości 200 sztuk wszedł do jednostek liniowych we wrześniu 1944
- centurion nie brał udziału w II wojnie światowej. Po drugiej wojnie światowej gdy zaczął wchodzić do jednostek linowych w dużych ilościach był najlepszym średnim czołgiem (chociaż już można mówić o podstawowym czołgu) takie jest moje zdanie.
- comet dość udana konstruktora. weszła do służby jeszcze później niż challenger bo w grudniu 1944. załapał się już na koniec wojny. wyprodukowano ich około 1200 sztuk
- Firefly w grudniu 1943 zaczeli go modernizować z M4. Do lądowania w normandi było ich około 600 ogólnie zrobili ich około 2400 szt.

challenger, centurion, comet, Firefly Wszystkie te czołgi były uzbrojone w doskonałe działo 17 pdr. to działo było porównywalne z niemiecką 75/L70 (czytałem nawet artykuły o wyższości 17 pdr), które było uznawane za drugie najlepsze działo P-panc w czasie drugiej wojny światowej (jest stawiane na równi z niemieckim działem). Nie muszę pisać które dział wtedy królowało.

A co tyczy się perszinga. Pershing zaczął trafiać do jednostek liniowych pod koniec wojny w 1945. A co z jego działem. Poczytaj sobie o nim. Są relacje jak działa 90mm M3 maja problem z przebiciem czołowych płyt panter i tygrysów (głównie panter). dlatego w maju 1945 do europu trafił tzw. super pershing (około paru sztuk)o niebo lepszym działem i poprawionym pancerzem (często modyfikacje dokonywane były w jednostkach liniowych przez dospawanie płyt pancernych)

PanzerWolf
Napisany 30 Maj 2012 - 15:09
#19

użytkownicy
Nikuta wszystko było by ok tylko żeby ci z wargaming uwzględnili te parametry, bo jak pisałem mam właśnie zamiar ruszyć drzewko brytoli

TiGeRrr
Edytowany 31 Maj 2012 - 16:37
#20

użytkownicy
OFF TOP ! OFF TOP!

http://worldoftanks.ru/news/1170-test_074_start/

JEST JUż TEST AKTUALIZACJI 0.7.4

http://youtu.be/b9t9t6ZkiW0

ps: path za pathem z WG coś jest nie tak :P

poprzednia12

Zabrania się kopiowania, zmieniania i rozpowszechniania zawartości wortalu bez uprzednio otrzymanej zgody od redakcji.