kliknij aby powiększyć
1680x1050 : 331 KB
worldoftanks
Nasze forum World of Tanks

Ta strona używa Cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

world-of-tanks.eu
123następna
E-75
Najlepszy pancerz z IX tieru

krzyzyk31
Napisany 25 Czer. 2012 - 13:25
#1

użytkownicy
Witam i zapraszam do dyskusji na temat moim zdaniem najlepszy niemiecki czołg w grze E-75. Idąc linią niemiecką doszedłem do tego czołgu, który był moim celem od początku gry. I nie zawiodłem się gra się nim bardzo fajnie. Świetny pancerz,wmiarę dobra mobilność i bardzo dobra armata [gdyby tylko miała większą szybkostrzelność]. Nareszcie można powalczyć z każdym HT w grze [chociaż ograni gracze X tierem nas rozstrzelają,ale my ich też trochę nadkruszymy] i nie musimy ciężkimi niemcami grać już w drugiej lini [ niestety KT też druga linia,do niedawna mój ulubiony tank chociaż staty mam na nim marne,miałem walkę swoim KW-3 z KT i go zniszczyłem od 100% trzema strzałami w brzuch i wszystko weszło nawet jak tańczył].Mam już odkrytego E-100 ale jakoś mi się nie śpieszy z jego kupnem.

mietas
Napisany 25 Czer. 2012 - 14:17
#2

użytkownicy
e75 to imo najbardziej zbalansowany 9 tier. Nie bez kozery nazywa się go 'pubstomper' z racji tego że nawet bez plutonu można osiągnąć niezłe wyniki. Uniwersalny, mobilność poprawna, o pancerzu i kątach możnaby książkę napisać. Tank niewymagający od kierowcy nie wiadomo jakich umiejętności ( dużo więcej trzeba włożyć do takiego is8 lub vk4502 B ). Zdecydowanie polecam ale jeśli szukasz większych wyzwań spróbuj innych 9 tierowców ( ze wskazaniem na vk4502 B ) :-)

Lukq
Napisany 25 Czer. 2012 - 16:24
#3

użytkownicy
Prawda e75 to najlepszy "dzięwięcio tierowiec" Jest on jednym z najtrudniejszych przeciwników w grze.

mietas
Napisany 25 Czer. 2012 - 17:11
#4

użytkownicy
Nie ma czegoś takiego jak 'najlepszy 9 tierowiec'. E75 jest po prostu najbardziej uniwersalny.

Lukq
Napisany 25 Czer. 2012 - 18:00
#5

użytkownicy
niech ci będzie

RENAULTMAGNUM
Edytowany 26 Czer. 2012 - 03:13
#6

użytkownicy
Dla mnie to jest to gówno a nie maszyna powiem jako przeciwnik tak boki i tył wierzy oraz kadłuba przebijam bez żadnego problemu kv-5 co o tym świadczy jest to czołg słaby bo penetracja 167 jak daje rade to śmiech kv-5 ma najgorsze działo na 8 tier przód e-75 górny właz wierzy i dolna płyta kadłuba bez problemu przebijam is-8 kv-4 z topowym działem dla mnie jest to czołg bardzo słaby miałem okazje zagrać nim 16 bitew u kolegi wszystko zbadane na max i też nie jestem zadowolony dużo lepszy jest M103 oraz IS-8 reszta nie wiem bo nie grałem

mietas
Napisany 26 Czer. 2012 - 10:21
#7

użytkownicy
Jasne - da się przebijać dolną płytę, właz etc. Ale żeby to było efektywne takim kv5 to z 20 metrów conajmniej, co zdarza się nie za często.

W prostych liczbach :

e75 ma górny kadłub o grubości 160mm pochylony pod kątem 60 stopni co daje rzeczywisty pancerz 272mm. (Jeszcze są różne stopnie pochylenia w dół i w bok co zwiększa tę wartość.) Dolna płyta ma 120mm ale jest pochylona pod równie dobrym kątem, jeśli jej nie ustawimy to wchodzi sporo.

Dla porównania vk4502 B ma 170mm ale pod kątem 50 stopni = w rzeczywistości 236mm.


krzyzyk31
Napisany 26 Czer. 2012 - 11:54
#8

użytkownicy
Tutaj renówka dałeś do pieca. Mi się wydaje że każdy IX tier przebijasz z boku i od tyłu swoim KW-5. Tylko każdy ogarnięty kierowca HT ustawia swój tank frontem do wroga, a tu już wróg ma problem z E-75. A już strzelanie do E-75 w bok twoim KW-5 to ci się może zdarzyć chyba z raz na 100 bitew,a może i więcej. Wystarczy posłuchać wypowiedzi graczy wysokich tierów którzy regularnie strzelają do E-75. Na odległości 200 metrów i więcej niektórzy poprostu rezygnują ze strzału w przód tego czołgu [i to tacy kilerzy jak obiect 704 czy isu 152] lub wybierają inny cel. Z bliska E-75 też daje radę ,ale tu jest już trochę gorzej z racji małej szybkostrzelności armaty. M 103 oraz IS-8 są też dobrymi tankami,ale są strasznie miękie i wszystko w nie wchodzi,dlatego najlepszą taktyką dla tych czołgów jest jazda stadami jak TYpy-59.

RENAULTMAGNUM
Napisany 26 Czer. 2012 - 12:36
#9

użytkownicy
Ja też jestem graczem wysokich tierów i mówie to co wiem dla mnie E-75 to najgorszy czołg 9 tieru ale to moje zdanie i nikt mnie to tej kupy złomu nie przekona

Kenpachi
Napisany 26 Czer. 2012 - 14:43
#10

użytkownicy
Moim skromnym zdaniem nie można powiedzieć, o jakimkolwiek czołgu że jest najgorszy. A jeśli chodzi o samego E-75 to osobiście nie lubię przeciw niemu grać, choć wszystko zależy od sytuacji i od gracza w nim siedzącego. Bo jeśli sytuacja nie sprzyja i gracz ogarnięty to potrafi napsuć krwi.

BrunoBuszmen
Napisany 26 Czer. 2012 - 14:50
#11

użytkownicy
renault... mało wiesz jeszcze o czołgach oj mało...

Walter_NovotnyPL
Napisany 26 Czer. 2012 - 15:12
#12

użytkownicy
Bruno tu się z tobą zgodzę. Wielokrotnie widziałem jaki pogrom sieje E-75. Należy pamiętać, że Reno jest antyniemiecki i dlatego jego ocena jest mało obiektywna. W jaki czołg pocisk nie wchodzi z boku?

mietas
Napisany 26 Czer. 2012 - 16:03
#13

użytkownicy
Wieje mi tu trollem ze strony renaultmagnum. I ta interpunkcja...której nie ma.

dbmat
Napisany 26 Czer. 2012 - 16:38
#14

użytkownicy
E-75 moim zdaniem trudny przeciwnik, chyba zgodzę się z opinią że najlepszy IX tierowiec. Osobiście go nie posiadam ale mam sporo bitew na KT który jest także bardzo dobrym tankiem jak już skumamy jak nim grać, a E-75 to znacznie lepsza wersja KT.

wieslaw_
Edytowany 02 Lip. 2012 - 15:01
#15

użytkownicy
Hej,
Tak się składa, że mam właśnie E-75 i jest to mój najlepszy czołg nawet przed IS-4. Niestety nie uważam wrzucenia IS-4 do X tieru za najlepszy pomysł ale to tak na marginesie. Natomiast E-75 jak dla mnie wymiata. Zawsze czuję się w nim dość bezpiecznie, oczywiście dopóki arta mnie nie wyniucha :). Tak na marginesie to bardziej boję się lekkiego wygrindowanego AMX 13 90 niż KW-5, których mam w swojej kolekcji fragów na pęczki. Zwłaszcza z tym ich ogromnym pojedynczym WTC z przodu w który można ładować jak w akumulator :D

123następna

Zabrania się kopiowania, zmieniania i rozpowszechniania zawartości wortalu bez uprzednio otrzymanej zgody od redakcji.