kliknij aby powiększyć
1920x1200 : 339 KB
worldoftanks
Nasze forum World of Tanks

Ta strona używa Cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

world-of-tanks.eu
1
Co się dzieje?!

Oculto
Napisany 21 Paź. 2013 - 08:59
#1

użytkownicy
Cześć
Mam pytanko, czy WG macza jakoś palce w ilości zwycięstw i porażek?
Sytuacja wygląda tak, przez kilka miesięcy moje statystyki rosły, ilość porażek wynosiła ok 60% - 55% czyli normalnie, co druga wygrana. Ostatnio mam sytuacje, że wygrywam 4 na 15 bitew! Od kilku dni tak jest. Doszedłem do 49% zwycięstw, było ok i rosło, 49,60%- 49,70% itd. doszedłem do 49.92% i nagle się zaczęło! Porażka za porażką! Jeden dzień 80% przegranych bitew! No dobra, może miałem gorszy dzień... Kolejny prawie 90% przegranych bitew! Zrobiłem sobie 2 dni przerwy, niestety sytuacja się powtórzyła! Ok, odstawiłem WoT na kilka dni. Po tych kilku dniach przerwy odpaliłem grę, przegrana, przegrana, przegrana... 8 razy! Zmiana serwera, zwycięstwo, przegrana, przegrana, przegrana, 11 RAZY! Wyłączyłem grę, wróciłem do niej po kilku godzinach, .... 7 przegranych 0 zwycięstw! Ok, kilka dni przerwy... dzisiaj odpalam grę... na 20 bitew... 3 zwycięstwa -,-

Nie wiem o co chodzi, czy WG coś miesza z tymi wynikami? Może jeśli ktoś zbliża się do 50% to zaczyna go udupiać? Nie mam pojęcia! Sytuacja zaczęła się, gdy skończyło mi się premium konto nagrane w WoWp, nagle posypała się lawina porażek.
Macie podobne doświadczenia? Może to przypadek, ale aż taki przypadek? Z natury jestem zwolennikiem teorii spiskowych :) Opiszcie proszę wasze obserwacje.
Pozdrawiam.

Myxe
Napisany 22 Paź. 2013 - 08:40
#2

użytkownicy
Ot po prostu nie masz szczęścia do drużyny. Tak samo, jak ja :)

Scytian
Napisany 22 Paź. 2013 - 14:45
#3

użytkownicy
Jak sobie dobrze radzisz w bitwie to trafiasz na koniec stawki(jesteś w dolnej połowie teamu) po serii porażek zmienia cię i zaczyna wrzucać w górną połowę.

Berni90PL
Napisany 22 Paź. 2013 - 20:57
#4

użytkownicy
Witaj w świecie WG i ustalanego MM :D

Oculto
Napisany 23 Paź. 2013 - 21:30
#5

użytkownicy
@Myxe @Scytian @Berni90PL

Właśnie się skończyło :) wszystko wróciło do normy... nie pojmuję tego.

kilkanaście bitew przegranych, niezależnie od pozycji w teame, kilka dni z rzędu, nagle wszystko wraca do normy, czyli ok 50 % wygranych. Zadziwiające, ale jeśli mechanizm działał by prawidłowo to takie sytuacje nie powinny mieć miejsca -,-
Dzięki za odpowiedzi.
pozdrawiam :)

nie_place_wg
Edytowany 07 List. 2013 - 13:55
#6

użytkownicy
- czy zdarzają się Wam bitwy w których już na starcie widać że druga drużyna ma mocniejszy skład jakościowy, czołg startuje i rusza się jak mucha w smole, pociski z celownikiem pełnym wycelowanym w czołgu przelatują w mikroszparce między kadłubem a wieżą lub przelatują przez wrogi czołg przez środek i wybuchają za nim?
- czy zdarzają się Wam bitwy w których widzicie odwrotne działanie - w drużynie są mocniejsze czołgi, nasz rusza się żwawo, co drugi strzał to podpalenie, strzały spudłowane skręcają by trafić w mały kawałek wrogiego czołgu wystający gdzieś na dużym dystansie, po minucie nie ma już połowy drugiej drużyny i nawet jak sami padniemy na samym początku topowym czołgiem to jest wygrana?
- po wyelitowaniu czołgu nagle wrzuca go na same super losowania?
- po kilkudniowej przerwie nagle wszystkie gry idą świetnie?

Zaczęło mnie zastanawiać jak to jest, że to wyżej się zdarza. Czy to moje urojenia i coś co nazywają teoriami spiskowymi i sugestiami że to ja raz źle gram a raz lepiej a swoje porażki usiłuję zwalić na system. Zacząłem więc zapisywać losowania MM i zbadałem co widać w noobmeter.
Co wyszło?
- u mnie i u wielu innych graczy statystyki z kilku dni wyglądają podobnie - jak sinusoida, raz efi rzędu 800 by za dwa dni sięgnąć 2200,
- losowania raz same maksymalne tiery i seria samych przegranych, nawet jeśli wrzuci na swój tier, a później seria wygranych,
- sprawdziłem losowania tego samego czołgu o tej samej porze dnia, logowałem się na przemian z dwóch kont, ten sam czołg 7 poziomu, ja miałem same losowania na 9 tier, na drugim tylko na 7 w dokładnie tym samym czasie, kilka razy i powtarzalnie u mnie 9 a na drugim 7,
- gracz który całe bitwy ciężkim czołgiem siedzi od początku bitwy w krzakach i gra po prostu bardzo słabo, lub niszczycielem zbija medale za przetrwane bitwy bez żadnych obrażeń, nadal utrzymuje winratio na poziomie 50%,
- po doładowaniu złota w sporej ilości na czołgu którym ma się raczej podłe wyniki nagle seria samych kilkudziesięciu zwycięstw.

CO TO JEST ????

Teraz moja próba wyjaśnienia.

To nie jest darmowa gra. Slogan FREE TO PLAY to tylko kolejna ILUZJA.

Firma chce zarobić i to dużo, oczywiście w uczciwym zarabianiu nie ma nic złego a wręcz to jak najbardziej dobre. O ile sytuacja z dokupowaniem konta premium żeby szybciej farmić, czołgów premium dla zarobków, kamuflaży żeby nie dokupować ciągle, miejsca w garażu itd jest w porządku to kwestie co opisałem na początku są zwykłym sku.....twem.

Otóż, free to play poszło tu o wiele dalej niż to co się oficjalnie podaje.
Technicznie nie ma żadnego problemu żeby każdemu graczowi stworzyć jego profil osobowości i tak uwzględniać w losowaniach żeby "zachęcić" do płacenia. Sztab speców od socjotechnik, psychomanipulacji, doskonale zna działanie naszego umysłu, jak pokierować naszymi emocjami żebyśmy: "wpadali codziennie tylko zbić gwiazdki", "pakowali czołgi bo potrzebne są nam 10 tiery", "pakowali załogi bo dzięki temu będziemy lepsi od innych", "jak się napakujemy to będziemy wygrywać niemal jednoosobowo całe bitwy". Robią wszystko żeby wyhodować sobie trzodę nałogowców, którzy traktowani raz kijem raz marchewką (ustawiany MM) wykupowali konta premium i płacili kasę, siedząc w tym po same uszy. Pazerność każe im jednak pójść dalej i manipulować, żeby z tej krowy wydoić 10 razy więcej niż z uczciwego samego reklamowania zakupu golda.
Tych mechanizmów podchodzenia nas i łapania na emocje jest cała masa, jakby je po kolei opisywać to by post na forum nie wszedł...

Od tej pory zacząłem zwracać uwagę na losowanie i co się dzieje już na początku bitwy.
Od tej pory nie zapłacę ani złotówki na grę "Free to play".

Domyślam się, że zaraz będą komentarze o teorii spiskowej.
Zapytam więc:
- czy firma która jak mówi SerB bada każdą aktualizację pod kątem przychodu oprze się pokusie manipulacji która przynosi dużo więcej?
- w co łatwiej uwierzyć: "wygrywam bitwy bo jestem dobrym graczem" czy "wygrywam te które są ustawione żeby wygrać"?
- o czym świadczy kilkaset postów w temacie "noob team po raz enty" ? Można zrobić 8000 dmg, zabić 10 a bitwa i tak przegrana.... jak to możliwe?

Assire
Napisany 07 List. 2013 - 21:30
#7

użytkownicy
- czy zdarzają się Wam bitwy w których już na starcie widać że druga drużyna ma mocniejszy skład jakościowy, czołg startuje i rusza się jak mucha w smole, pociski z celownikiem pełnym wycelowanym w czołgu przelatują w mikroszparce między kadłubem a wieżą lub przelatują przez wrogi czołg przez środek i wybuchają za nim?

Nie, pomijając przelatywanie pocisków co jest ewidentnym bugiem urozmaiceniem gry.

- czy zdarzają się Wam bitwy w których widzicie odwrotne działanie - w drużynie są mocniejsze czołgi, nasz rusza się żwawo, co drugi strzał to podpalenie, strzały spudłowane skręcają by trafić w mały kawałek wrogiego czołgu wystający gdzieś na dużym dystansie, po minucie nie ma już połowy drugiej drużyny i nawet jak sami padniemy na samym początku topowym czołgiem to jest wygrana?

Też nie. Czasem RNG wylosuje nam taką trajektorię że dzikim fuksem się trafi ale to jest raz na 50 bitew.

- po wyelitowaniu czołgu nagle wrzuca go na same super losowania?
- po kilkudniowej przerwie nagle wszystkie gry idą świetnie?

Nie i nie. Po kilkudniowej przerwie gry idą ch*jowo bo się człowiek przestawia na inną grę w którą grał/odzwyczaja od grania jeśli nie grał.

- u mnie i u wielu innych graczy statystyki z kilku dni wyglądają podobnie - jak sinusoida, raz efi rzędu 800 by za dwa dni sięgnąć 2200

Tia. Daj nick i pokaż swoją sinusoidę na noobmeterze. Bo jeśli chodzi o eff i inne wnx to u mnie jest to raczej funkcja liniowa z rosnącym a. WR mi trochę lata, o zawrotne 0.06%

- gracz który całe bitwy ciężkim czołgiem siedzi od początku bitwy w krzakach i gra po prostu bardzo słabo, lub niszczycielem zbija medale za przetrwane bitwy bez żadnych obrażeń, nadal utrzymuje winratio na poziomie 50%,

Taaa? To skąd tyle pomidorów z 43-46% w 8 tierach HT? Mających po 15-20k bitew?

- po doładowaniu złota w sporej ilości na czołgu którym ma się raczej podłe wyniki nagle seria samych kilkudziesięciu zwycięstw.

Screens or it didn't happen.


Nie żebym jakoś bardzo bronił WG, nie podoba mi się ich podejście do graczy, ale nie zmienia to faktu że to nie jest gra Pay2Win. Co najwyżej Pay2HaveEasyGrind.
MM jest ustawiany, w każdej grze tak na prawdę jest ustawiany. Bo jak by był zupełnie losowy to by się skończyło tak jak w BF3, gdzie są gracze mający zawrotne 20% WR i tacy co mają po 70%
W czołgach jeśli ktoś ma WR powyżej 52% to znaczy że gra dobrze i jest w stanie wyrżnąć przeciwnika i wygrać bitwę teoretycznie skazaną na porażkę. A jak ktoś ma poniżej 43% to niech lepiej idzie grać w coś po singlu.

Chciałbym, żeby WG wprowadziło na miesiąc absolutnie losowy MM, ciekawe jaki płacz by wtedy był.

sapa1000
Edytowany 08 List. 2013 - 12:21
#8

użytkownicy
Ludzie poczytajcie trochę na innych forach, pooglądajcie YT będziecie wiedzieć na czym to polega, tutaj nie ma przypadku bo wszystko co się wydarzy jest z góry zaplanowane przez MM. Ktoś wcześniej pisał o "słabszym dniu", nie ma czegoś takiego bo nie oduczyłeś się nagle grać przez jedną noc, nie można mówić tez o pechu skoro 80% bitew rzuca Cie na team pomidorów z efektywnością 700-800 i szansa na wygraną 45% i niżej, sorry nie wierzę tutaj w przypadek. Głupi przykład czyli wczoraj - zadanie zniszcz 24 czołgi, grałem od rana - masakra, zagrałem wieczorem i późnym wieczorem - masakra nie mogę dobić do wymarzonej liczby myślę że rano trzeba wstać a tu dupa końca nie widać no i w końcu bach...udało się :) gram jeszcze jedną bitwę aby zakończyć zadanie i wpadają 4 kille na moje konto czyli MM już mnie ustawił w taki team bo nie miało to już znaczenia bo bitwa przegrana czy wygrana to i tak nie ma znaczenia. Druga sprawa to dziś stosunek wygranych to całe 20%, zostawię to bez komentarza, resztę dopowiedzcie sobie sami, pozdrawiam.


http://www.youtube.com/watch?v=SImdI_C2bQs

ZonkaVesurionka
Napisany 10 List. 2013 - 20:07
#9

użytkownicy
Hej Powiem Wam, ze u mnie też czasem tak bywa że non stop co wejdę w bitwę to kończy się ona porażką... i to jednym czołgiem... wkurzające to ale cóż... zmieniam serwer...

S3De
Napisany 02 Sty. 2014 - 21:18
#10

użytkownicy
PROSZĘ O POMOC ,BŁAGAM dla czego te pliki do ściąnięcia by polepszyć grę zostały usunięte .grafikę mam w kompie już na 800/600 wszystko dałem w grze na wyłączone , podczas gry w lewym górnym rogu są dwie wartości ( fps) mam jakieś 15 ale obok jest ( ms ) -i tego mam ponad 300-700 gra się zatrzymuje nic nie można zrobić a po chwili już nie żyjesz i to w każdej bitwie ,jak zaczynałem w to grać to chodziło to jak bajka a teraz po ostatnim udoskonaleniu grać nie można co mam zrobić ? jak się loguje to czasami gra mi każe czekać w kolejce bo coś tam serwer nie wyrabia .......co jest grane ? jaki serwer ?

1

Zabrania się kopiowania, zmieniania i rozpowszechniania zawartości wortalu bez uprzednio otrzymanej zgody od redakcji.