kliknij aby powiększyć
1680x1050 : 989 KB
worldoftanks
Nasze forum World of Tanks

Ta strona używa Cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

world-of-tanks.eu
1
World of Tanks na netbooku

Brex
Napisany 30 Sie. 2013 - 17:53
#1

użytkownicy
Witam wszystkich forumowiczów. :)
Jeśli piszę w złym dziale, to przepraszam, ale szukałem i nie znalazłem lepszego miejsca do założenia tego tematu.
Chciałbym zobaczyć wreszcie, dlaczego ten cały WoT jest taki dobry. Problem w tym, że w tej chwili nie posiadam kompa stacjonarnego (spalił się miesiąc temu) i grę muszę zainstalować na netbooku. I nie wiem właśnie, czy w grę sobie w ogóle pogram na tym sprzęcie. Oto konfiguracja kompa:

- procesor: AMD C-60 APU with Radeon HD Graphics (2CPUs), ~1.0GHz
- pamięć: 1024MB (ale trochę idzie na kartę, więc zostaje się chyba 786MB - głowy nie dam, ale tak prawdopodobnie jest)
- karta graficzna: AMD Radeon HD 6290 (365MB)

Oczywiście mogę zmienić wszelkie opcje graficzne na minimum, grafika nie ma najmniejszego znaczenia. Planuję także użyć WoT Tweakera i skorzystać z tego poradnika: http://world-of-tanks.eu/poradniki/-16--poprawienie-plynnosci-gry/1/

Pójdzie? Jak płynnie będzie chodziło?

Lincz
Napisany 30 Sie. 2013 - 20:41
#2

użytkownicy
procek za slaby

Dziurawbucie
Napisany 02 Wrze. 2013 - 21:16
#3

użytkownicy
Witam.
Na tym procku,nie uruchomi się.Z tego co kojarzę,jest to core duo AMD 1.0 Ghz (teoretyczne 2x 1.33 Ghz) w trybie boost,lecz ta gra nie obsługuje wielu rdzeni procesora.Na starym intelu jedno rdzeniowym,czy duo z zegarami 3-3,5 Ghz będzie śmigała lepiej niż na 4,6,8 rdzeniach,które pojedynczo są niżej taktowane.Karta graficzna nie jest też bez znaczenia.Nie musi to być produkt z "wyższej półki".Może być nawet z przed 2-3 lat.Ważne aby była 256bit lub 320 bit z min. 1 GB Ramu. Wtedy można się spodziewać 40-60 klatek na max.detalach w zależności od mapy na której przyjdzie nam miażdżyć tych złych czerwonych...

dex1
Napisany 03 Wrze. 2013 - 17:21
#4

użytkownicy
Dam Ci najlepszą odpowiedź. Zainstaluj WoTa, spróbuj odpalić grę, wejdź w opcje grafiki i ustaw najniższą jakość. Wtedy ruszaj do bitwy :).

Assire
Napisany 03 Wrze. 2013 - 20:03
#5

użytkownicy
Mając 1 GB ramu - daruj sobie. System to zapewne W7 więc z tych 760 MB ramu zostaje Ci jakieś 400 na programy. Dla WoTa to 800 MB za mało. Procek pewnie by dał radę, ale i tak FPSy były by poniżej 15 mam wrażenie, a tak się słabo gra.

@Dziurawbucie: gdyby szyna danych miała znaczenie to mój stareńki GTX 285 powinien niszczyć jakiekolwiek nowe konstrukcje, bo ma 512 bit. :P Hm, w sumie to karty pokroju GTX 650 są tak samo wydajne. Tak czy inaczej, to nie szyna i ilość ramu ma główne znaczenie.

Dziurawbucie
Napisany 03 Wrze. 2013 - 20:51
#6

użytkownicy
@Assire

Cześć.
Nie wiem co miałeś na myśli -> Mając 1 GB ramu - daruj sobie. System to zapewne W7 więc z tych 760 MB ramu zostaje Ci jakieś 400 na programy. Dla WoTa to 800 MB za mało.

Mi raczej chodziło o kartę graficzną z 1Gb Ramu.
Windows 7 potrzebuje dla siebie minimum 2Gb ramu, lecz nie na karcie graficznej.W tej chwili mój Windows 7 zżera 3,5Gb z 12Gb, ktore mam na płycie głównej ,nie na karcie graficznej...

Tutaj masz link co wydajności Twojego stareńkiego GTX 285 vs GTX 650. Zwróć uwagę właśnie na szynę...

Link


Franio
Napisany 04 Wrze. 2013 - 00:00
#7

użytkownicy
Raczej na pewno nie pójdzie, ale co by nie gadać, dopóki nie zainstaluje i nie sprawdzi, to się nie dowie. WoT na najniższych detalach wygląda jak gra dawno sprzed ery 'Call of Duty 1" czyli roku 2003, więc jakaś mała szansa jest, że pójdzie przy takim Ramie i procku, tylko z drugiej strony trochę odechciewa się grać, kiedy czołgi wyglądają jak czołgające się piksele ;p

Assire
Napisany 04 Wrze. 2013 - 22:56
#8

użytkownicy
@Dziurawbucie:
Link który podesłałeś zawiera same suche dane. GTX650 ma rdzeń nowej generacji, który mocno okrojony jest teraz wydajnościowo mniej więcej równy staremu, ale wówczas topowemu rdzeniowi. GTX 680 w takich wykresikach, o ile dobrze kojarzę jest 20% lepszy. A praktycznej wydajności ma 5x więcej.
Mówiłem o zwykłym RAMie, W7 jest systemem który doskonale sie skaluje w zależności od ilości pamięci i na luzie jest w stanie działać na 1GB jeśli nie ma syfu. WoT pod względem optymalizacji to syf właśnie.
Swoją drogą, co Ty masz za programy tam odpalone? Ja na moim W7 3.5GB zajętego ramu mam jak odpale chroma z masą (9-10) zakładek, Photoshopa z czymś 10mpx, na kilku warstwach, winampa, antywira i czasem sie zdarza że WoT jeszcze w tle chodzi. Wtedy żre 3.5GB, nic sie nie tnie :P
@Franio:
Nie pójdzie. U kumpla na GF 8500gt, który na luzie dałby radę CoD 1 WoT ledwie działa. Na najnizszych. Ta karta wydajnościowo jest podobna, procek słabiutki i ramu za mało. Po co marnowac czas na download i instalowanie?

Dziurawbucie
Edytowany 05 Wrze. 2013 - 01:11
#9

użytkownicy
@Assire

Powolutku schodzimy z wątku przewodniego,lecz jeśli chodzi o Twoją stareńką kartę (topowa jakieś 4-5 lat temu)to dalej jest cool tylko żarła 200-250 watt. Obecny 650-680 jakieś 70-90 watt.To były czasy gdy firma Nvidia vs AMD leciały w kosmos...wydajność !!! ponad wszystko!!!. Mam dość starą płytę ASUS Maximus GENE IV.Obsłubuje tylko PCI-16 w trybie 2x 16,mam w crossie 2 karty ATI Radeon 6850.
Procek i5 k 2500 @3900 na bloku wodnym. W WoT 80-100
klatek (w zależności od mapy ,pustynia ,czasami 170 klatek).Taki komp teraz to jakieś 1800zł.

Jeśli chodzi oto co mam uruchomione w trakcie gry. To program
C-geo10,BricsCAD.W C-geo mam podpięte pliki rastrowe jakieś 500Mb.W BricsCAD podobnie.Pracuję w geodezyjnej firmie.Czasami zabieram "robotę"do domu.Robię jednak przerwy i gram ... :)

1

Zabrania się kopiowania, zmieniania i rozpowszechniania zawartości wortalu bez uprzednio otrzymanej zgody od redakcji.