kliknij aby powiększyć
2560x1440 : 611 KB
worldoftanks
Nasze forum World of Tanks

Ta strona używa Cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

world-of-tanks.eu
Strona główna  »   Forum  »  Aktualności
1
World of Warplanes: Iljuszyn IŁ-2 (t)

kurkusmaximus
Napisany 09 Kwie. 2014 - 23:03
#1

administracja
Dyskusja dotyczy aktualności ze strony głównej wortalu.
Aby zobaczyć jej zawartość przejdź pod ten link: http://world-of-tanks.eu/aktua...-of-warplanes-iljuszyn-il-2-t/

minimasakra
Edytowany 13 Kwie. 2014 - 00:18
#2

użytkownicy
Dlaczego był zwany radzieckim arcydziełem przestworzy skoro nigdy nie powstał model "T". Nawet projektu nie da się znaleźć w internecie.

SzalonyChemik
Edytowany 12 Kwie. 2014 - 10:18
#3

użytkownicy
Ił-2(t) to niepoprawna nazwa, t oznacza tu wariant dwumiejscowy (od two-seater). I nie wiem skąd bierzesz informacje, ponieważ wersja z działami 37mm istniała i była wykorzystywana. A znalezienie jej w internecie jest banalnie proste - po wpisaniu Ił-2 37mm w wyszukiwarkę i kliknięciu na grafikę pojawia się tona zdjęć tej właśnie maszyny. Nie była to wersja tak powszechna jak ta z działami 23mm, niemniej jednak istniała.

minimasakra
Edytowany 12 Kwie. 2014 - 11:51
#4

użytkownicy
Dzięki za rade. Myślałem że T oznacza te działka które były także zamontowane w jak 9t. Gdy wpisywałem Ił 2 t to wyskakiwały mi jakieś stronki z genami :)

Zresztą nada;l się zastanawiam dlaczego był tak nazywany skoro:

Seryjnie produkowany samolot, modyfikacja dwumiejscowego Ił-2 AM-38F, z podskrzydłowymi działkami NS-37 kalibru 37 mm, po 50 sztuk nabojów na działko[24]. Wersja ta przygotowywana była specjalnie do niszczenia czołgów podczas bitwy na Łuku Kurskim, jednak wartość bojowa tej wersji była niewielka, dlatego też produkcję ograniczono do 3500 sztuk. Wersje te nie posiadały uzbrojenia rakietowego, a ładowność bombowa ograniczona do 100–200 kg. Po bitwie maszyny przekształcono na powrót do "Szturmowików" z kasetami PTAB.

tak to jest z wikipedi

1

Zabrania się kopiowania, zmieniania i rozpowszechniania zawartości wortalu bez uprzednio otrzymanej zgody od redakcji.