kliknij aby powiększyć
1680x1050 : 1203 KB
worldoftanks
Nasze forum World of Tanks

Ta strona używa Cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

world-of-tanks.eu
1
WZ?
Co oznacza skrót WZ?

Vampir750
Napisany 25 Sty. 2013 - 12:42
#1

użytkownicy
Witam wszystkich,
Czy wie ktokolwiek z was co oznacza skrót WZ przy numerach wersji czołgów chińskich?
Szukam ale jakoś mi ciężko to idzie... Jezeli ktoś wie, byłbym wdzięczny za wrzucenie tego tutaj ;-)

Franio
Napisany 25 Sty. 2013 - 13:30
#2

użytkownicy
Ciekawe, jedyne co znalazłem to, że WZ to skrót od Wuzhuang Zhishengji, co po naszemu oznacza coś w stylu "uzbrojony helikopter". Albo nazywali tak czołgi, albo skrót ten ma jakieś inne jeszcze znaczenie ;p

Vampir750
Napisany 25 Sty. 2013 - 15:25
#3

użytkownicy
No właśnie, ja rowniez to znalazłem i niestety nic więcej :-(
Dlatego jezeli ktoś wie co to znaczy byłbym wdzięczny... Jak znajdę odpowiedź dam znac ;-)

Walter_NovotnyPL
Edytowany 25 Sty. 2013 - 20:12
#4

użytkownicy
WZ oznacza tyle co kod (wzór/typ).
Polecam pooglądać http://wot.kongzhong.com/wot.html tam znajdziesz dokładną odpowiedź na pytanie.

Vampir750
Napisany 25 Sty. 2013 - 22:33
#5

użytkownicy
Wiesz, jakoś chińskiego nie znam, czy tam japońskiego...
Chodzi mi o to co napisał @Franio że WZ to W..... Z......, konkretnie tylko o to, a nie to samo co znajdę na każdej stronie wota...

ozeh
Napisany 27 Sty. 2013 - 09:55
#6

użytkownicy
oznaczenia fabryczne:
W-武器 (wuqi) oznacza broń (weapon)
Z-装甲战车(zhuangjiazhanche) oznacza opancerzony pojazd mechaniczny (armored combat vehicle)
znalezione na amerykańskim forum WOT:)

Vampir750
Napisany 27 Sty. 2013 - 15:39
#7

użytkownicy
@zoeh człowieku jesteś boski ;)

1

Zabrania się kopiowania, zmieniania i rozpowszechniania zawartości wortalu bez uprzednio otrzymanej zgody od redakcji.