kliknij aby powiększyć
1920x1080 : 1197 KB
worldoftanks
Nasze forum World of Tanks

Ta strona używa Cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

world-of-tanks.eu
1
Artyleria francuska
Wyposażenie, umiejętności...

Plugawiec
Napisany 27 Gru. 2012 - 13:26
#1

użytkownicy
Witam serdecznie.
Mam na tą chwilę AMX105AM ale na dniach przesiadam się AMX 13 F3 AM i tu moje pytanie.
Mam na każdym członku załogi wolne skille (jeszcze nic nie dodałem) i bardzo korci mnie aby dać umiejętność Snajper (rozwalanie modułów i ranienie załogi), ale czytałem, że przy używaniu amunicji "odłamkowo-burzącej" to nic nie da. Tylko przy amunicji przeciwpancernej.
Z życia każdy wie że arty francuskie mają bardzo znikomy splash dmg. W opisach kolejnych art widzę, że można używać 3 rodzajów pocisków.
Więc pytanie czy nie lepiej walić przeciwpancernym pociskiem z umiejętnością snajper, jak przy O-B amunicji splash jest minimalny a jak dokładnie nie walniesz to słaby dmg wchodzi.
Proszę o pomoc.

Pumpernikiel
Napisany 23 Sty. 2013 - 15:26
#2

użytkownicy
Musisz wziąsc pod uwagę fakt, że pociski przeciwpancerne sa skuteczne o ile trafisz w czołg.
Plusem pocisków O-B jest fakt, że jak usłyszsz głos czołgisty: "Prawie!" to będzie oznaczało ze cos tam hp przeciwnikowi zabrales.
Celnośc artyleri w pojazdy w ruchu nie jest za wielka, przy O-B obrazenia zadaja odlamki.

Ja gram obecnie na m40/m43 i nie jednemu z odlakow po 600 hp zabralem, a ostanio prawie skasowalem jednym strzalem dwie arty(prawie= 1 zniszczona, a drugiej zostało 20hp:/ ). Pocis spadł tuz przed nimi.

michu944
Napisany 20 Ma. 2013 - 16:31
#3

użytkownicy
Ale pociski "pp" nie zawsze przebijają czołgu nawet z arty ... A
co do perku snajper do arty się nie przydaje lepiej wziąść Żarówkę, Adrenaline Rush , Brothers in Arms, Camouflage... Podstawa dla arty każdej nacji

Franio
Napisany 20 Ma. 2013 - 16:48
#4

użytkownicy
W każdej arcie używania pocisków AP powinno się raczej unikać. Ewentualnie czasem na mniejszych mapach można próbować, ale też nie polecam, bo po prostu pociski AP charakteryzują się tym, że w locie wytracają penetracje i nawet pestka z penką 300mm jak pokona np 800 metrów w linii prostej (w rzeczywistości więcej, bo leci łukiem) to zostanie jej dużo mniej rzeczywistej penetracji i szansa na rykoszet jest spora, tym bardziej, że arty najczęściej trafiają w wieże.

1

Zabrania się kopiowania, zmieniania i rozpowszechniania zawartości wortalu bez uprzednio otrzymanej zgody od redakcji.