kliknij aby powiększyć
1920x1200 : 374 KB
worldoftanks
Nasze forum World of Tanks

Ta strona używa Cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

world-of-tanks.eu
Strona główna  »   Forum  »  Pojazdy - ZSRR
1
Który czołg lepszy?
KW-4 I IS-3

Lotnik007
Napisany 15 Ma. 2013 - 18:58
#1

użytkownicy
W związku z jutrzejszym eventem chciałbym kupić jeden z tych czołgów, lecz nie wiem, który. Pomóżcie!

Franio
Edytowany 15 Ma. 2013 - 21:38
#2

użytkownicy
Po pytaniu wnioskuję, że masz już wszystkie z tych 8 czołgów wybadane, więc jak dla mnie to wygląda to tak:

Tiger II > IS-3 > Kv-4 > T32 > AMX > VK45A

Tygrys ma w miarę dobry pancerz i jednocześnie posiada bardzo celne i szybkie działo z ładnym dmg i penetracją.
IS-3 ma lepsze działko i jest szybszy, ale pancerz ma tylko na wieży.
KV-4 to wielki bunkier na gąsienicach. Pancerz ma niby świetny, ale ma sporo weakspotów, do tego jest strasznie wolny, działko podobne do tego z Tiger II tylko troszke bardziej zezowate.
T32 też ładnie opancerzony, mobilniejszy od KV-4, ale działko bardzo kuleje na penetracji.
AMX to duży med. Największa zaleta to magazynek, ale cały jest papierowy.
VK45A to praktycznie czołg bez zalet, najgorsza ósemka w grze.

O 110 i Cearnarvonie się nie wypowaidam, bo za mało o nich wiem.

Tapta
Edytowany 16 Ma. 2013 - 04:23
#3

użytkownicy
Franio: miałem wszystkie te czołgi poza KV-4. Nie potrafię się zgodzić z twoją opinią. Przede wszystkim: T32 to najlepszy HT 8 tieru, jakim grałem. Jest niesamowity. Pancerz, mobliność i do działa też się bym nie przyczepił. Rewelacja. Kolejny dopiero jest... VK4502A - ale po wymaxowaniu. Wcześniej to faktycznei kaplica. Ale wyposażony w topowe elementy, wentylację i dosyłacz potrafi dać dużo radości z gry. Przede wszystkim: jest, jak na swoją masę, mobilny. To go odróżnia od kolejnego w mojej ocenie Tigera2, który przy VK4502A jest nieco ociężały, ale za to ma lepszy pancerz. Poza tym czołgi dość podobne (w przeciwieństwie do IX tieru niemieckich HT). IS-3 ostatnio nie gram często, ale go zostawiłem przez sentyment - właśnie jako mobilnego brawlera z niezłym działem i kiepskim pancerzem (dokładnie tak, jak mówisz). Najgorzej w tym zestawieniu wypada IMO AMX, którego mobilność jest zbliżona do pozostałych (tnz. zauważalnie lepsza, ale bez szaleństwa) za cenę praktycznie braku pancerza, co w HT nie wydaje się dobrym rozwiązaniem. Magazynek lepiej wg mnie sprawdza się w lżejszych czołgach, w HT taktyka hit&run najczęściej kiepsko się sprawdza. KV-4, jak już wspomniałem, nie mam i się nie odniosę, również nie rozwinąłem na tyle drzewka chińskiego - zainspirowany przez Frania chciałem się podzielić przemyśleniami na temat 8 tieru HT.
Autor posta pyta wyraźnie: KV-4, czy IS-3? To właściwie pytanie IS-4, czy IS-7? Wybieraj pod tym kątem; u nas na CW bardziej przydaje się IS-4, ale ja do niego dochodziłem starą drogą, łapiąc się na akcję przeniesienia IS-4 z IX tieru na X i obecne KV-4 i ST-1 są mi od praktycznej strony obce, chociaż spotykając je na randomach mam czasem problemy z penetracją ich pancerza.

edit: w AMX 50 100 często zadajesz najwięcej uszkodzeń w całym teamie, ale i tak jego "pancerz" dyskwalifikuje go jako HT. Dopiero, kiedy przyzwyczaisz się do magazynka (nie wystarczy AMX i Lorraine, u mnie dopiero kręgi kręcone Batem wbiły nawyk), możesz zacząć z niego sensownie korzystać. Ale i tak nie polecam jako HT pierwszego rzutu ;)

Franio
Edytowany 16 Ma. 2013 - 12:14
#4

użytkownicy
A to sorka, nie doczytałem podtematu, że chodzi o wybór pomiędzy Is-3 i Kv-4 :)

Ciężko wybrać lepszy, to już zależy od stylu gry. Mi dużo bardziej podpasował IS-3, niby ma ten kadłub bardzo cienki, ale jednak wieża jest praktycznie nie do przebicia nawet od tyłu. Is-3 jest dużo konkretniejszym czołgiem, dobry do szybkich ataków i przede wszystkim na kompanie.
Kv-4 jakoś mi zbytnio nie leży. Nadaje się głównie do obrony i wolnych ataków w grupie, bo pozostawiony sam sobie wiele nie zdziała. Artylerie go uwielbiają, tak samo jak medy i lekkie z uwagi na to, że jest łatwy do objechania. Na kompaniach też nie ma racji bytu, bo w obronie dużo lepiej sprawdza się KT.

killBox
Napisany 16 Ma. 2013 - 23:13
#5

użytkownicy
Jak dla mnie najlepszy jest VK4502A , wymaxnowany z dodatkowymi elementami oraz perkami. Tylko wadą tego czołgu jest to że wymaga trochę taktyki gry oraz umiejętności. Ale także znajomości innych tanków VIII tieru.

Lotnik007
Napisany 17 Ma. 2013 - 19:49
#6

użytkownicy
Dzięki wszystkim! Postanowiłem trochę bardziej się postarać i zarobiłem na oba. Is-3 to super czołg, KW-4 trochę gorszy ale i tak dobry.

1

Zabrania się kopiowania, zmieniania i rozpowszechniania zawartości wortalu bez uprzednio otrzymanej zgody od redakcji.