kliknij aby powiększyć
1920x1080 : 1443 KB
worldoftanks
Nasze forum World of Tanks

Ta strona używa Cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

world-of-tanks.eu
1
VI Tierowe VK-i
Penetracja czy Uszkodzenia

Wujekhasz
Napisany 08 Sty. 2013 - 18:10
#1

użytkownicy
Z racji tego że posiadam przy pakowane wszystkie trzy VK-i VI tieru i idę nimi do Tiger I, Tiger (P), Pantera, i zastanawiam się z którego działa korzystać tego 8,8 cm czy 7,5 cm oczywiście 8,8 zadaje większe uszkodzenia ale często też prześladuje mnie "Rykoszet" zwłaszcza gdy jestem losowany jako jeden ze słabszych czołgów. 7,5 cm to ten który kiedyś dumnie dzierżył w swej wierzy PZIV udało mi się nim nawet zadać ostatni śmiertelny cios Lowe. I ta rozterka zabiera mi przyjemność z gry :/. Napiszcie jakie są wasze odczucia :) w tej kwestii :)

Walter_NovotnyPL
Napisany 08 Sty. 2013 - 19:29
#2

użytkownicy
Aktualnie nie mam żadnego 6 tieru. Rozegraj po 50 bitew z każdym z tych dział i będziesz wiedział z którym gra ci się lepiej.

PancerLake
Napisany 08 Sty. 2013 - 23:36
#3

użytkownicy
Zadaj sobie pytanie czego potrzebujesz...ja gralem z 8,8 i bylo dobrze

Wujekhasz
Napisany 09 Sty. 2013 - 09:02
#4

użytkownicy
Generalnie chodzi o ekonomikę gry przy 8,8 jest sporo rykoszetów. Czekanie na pełne skupienie często oznacza spore odniesione rany, do tego czas przeładowania dłuższy niż w 7,5 cm. A mniej więcej 4 strzały to około -1k kredytów wiem że to nic bo moje KW-1S pochłania tyle po jednym strzale jednak tam uszkodzenia są naprawdę piorunujące a tu bywa różnie 150mm czołowej penetracji to tak naprawdę nie wiele KW-3 o Tygrysach i panterach nie mówiąc nic nie mogę zrobić. A jak już umierać to przynajmniej z kilkoma celnymi(z uszkodzeniami) trafieniami. Mój rekord zarobków na tym tanku to max 5-6k a średni standard około 1,5-2k. Walter jak zwykle merytoryczny :) informuję że badania w toku ale Na szczęście działa można przenosić między tankami wiec koszty się ładnie amortyzują na 3 czołgi :P

Scytian
Napisany 09 Sty. 2013 - 12:27
#5

użytkownicy
Grałem 3601, z 88 grało się nim świetnie, taka różnica penetracji naprawdę mało daje, obydwa działa przebijają właściwie to samo, w Tygrysa i w T29 wchodzi wszystko, w IS'a zależy jak się uda, a o Tygrysie P i KW-3 to można pomarzyć. Vk3601 można spokojnie wyciągnąć 20-25k kaski bez premium za walkę.
3001H kupiłem ostatnio jak był w promocji więc dużo o nim nie wiem ale myślę że też zamontuje 88, wg. mnie lepiej wystawiać się na ognień przeciwnika rzadziej, a w tym 88 jest pomocna.
O 3001P nic nie wiem więc się nie wypowiem.
Ogólnie uważam że lepsza jest 88, czas skupiania jest według mnie dobry(na załodze 100%), a może to tylko dlatego że dużo grałem ruskimi a u nich 2s to już dobrze xD. Dmg tego działa jest dobry, DPM wychodzi troszeczkę gorszy od 75, a jak się wie gdzie strzelać to nie ma problemów z penetracją równych sobie a nawet 7 i 8 tierów, pozatym czołgi te nie są bardzo mułowate więc można łatwo okrążyć wroga.

Franio
Napisany 09 Sty. 2013 - 13:26
#6

użytkownicy
Działko 88 jest fajne, jak długie skupianie przeszkadza to polecam zainwestować w system naprowadzania. Grało mi się nim fajnie nawet na Vk3002DB, a na VK3601H to poprostu poezja była :D Pestki kosztują grosze, da się nim wyciągać średnio 15k-25k czyli tyle co na PzIV przed obrzezaniem :)
Jeśli dobrze pamiętam to działo ma 135mm penetracji, czyli tyle co Su152 na stocku którym spokojnie Tygrysy, KV3 czy T29 od frontu dawało rade gryźć :) (Z tym że w KV3 to tylko walić w te płyte z gniazdem KMu)

sylwester11PL
Napisany 13 Sty. 2013 - 17:35
#7

redaktorzy
Nie wiem jak Tobie i Wam tutaj ale grając VK z 88 miałem dziwne uczucie, że często się pociski odbijały. Grając 75 to odwrotnie - wchodziło częściej niż z 88 chodź różnica to kilka mm penetracji ;>

Scytian
Napisany 13 Sty. 2013 - 18:49
#8

użytkownicy
@up
W grę wchodzi też różnica celności, 75 częściej trafiasz tam gdzie celujesz.

1

Zabrania się kopiowania, zmieniania i rozpowszechniania zawartości wortalu bez uprzednio otrzymanej zgody od redakcji.