kliknij aby powiększyć
1024x625 : 147 KB
worldoftanks
Nasze forum World of Tanks

Ta strona używa Cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

world-of-tanks.eu
1
JagdPzIV
Co sądzicie o tym niszczycielu ?.

marko
Napisany 16 Gru. 2012 - 15:11
#1

użytkownicy
Mam zamiar kupić JagdPzIV ,jest wart swojej ceny ?.Jaki zarobki robi ten niszczyciel.

Walter_NovotnyPL
Napisany 16 Gru. 2012 - 15:41
#2

użytkownicy
Zamierzasz poprzestać na JagdPzIV? Dalej jest genialna JagdPantera i fantastyczny Ferdinand oraz świetny JagdTiger. JagdPzIV grałem w zamierzchłych czasach gdy nikt nie wierzył w plotki o pojawieniu się za parę miesięcy czołgów francuskich, więc nie wiem jak się gra tym niszczycielem.

Kasqit
Napisany 16 Gru. 2012 - 18:08
#3

użytkownicy
Niestety ja równierz ci nie pomogę, gdyż z różnych źródeł doweidziałem się że to największe gówno w niemieckiej lini, i go free xpem potraktowałem. Kupiłem go jak był na przecenie, i się okazało że jeździsz na totalnym stocku, dopóki nie zrobisz gąsek (nic nie upchniesz w niego)

Franio
Edytowany 16 Gru. 2012 - 19:36
#4

użytkownicy
JagdPZ4 potrafi być zarówno dziadowskim szajsem jak i genialnym TDkiem. Wszystko zależy od jego losowania. Wystarczy wspomnieć, że posiada większy DPM od Jagdpanther. Jak nie ma w meczu siódmych tierów, to dzielisz i rządzisz, przebijasz wszystko w kadłub z genialną szybkostrzelnością, więc nawet jak się za bardzo samemu zapędzisz to masz szanse coś zdziałać. Jak jest kilka siódmych tierów, to pojawiają się małe schody. Tigery, T-29 czy te nowe brytole już trzeba dokładniej przymierzyć w dół (Brytole z reguły w wieżę). Jak pojawią się ósme tiery to szansa że cokolwiek przebijesz od frontu jest prawie zerowa. Wtedy najlepiej załadować HE, zacisnąć zęby i walić ich za symboliczny dmg, zawsze to więcej expa.
Ja go wspominam jako jeden z przyjemniejszych tanków w drodze do JagdTiger. Jak wiesz gdzie strzelać, to można nim bardzo dużo zdziałać, poza tym nagrodą po nim jest JagdPanther i JagdPantherII które jak dla mnie są kwintesencją niemieckich TDków :D
Co do zarobków to to też od losowania zależy, ale żeby na minus wyjść to byś musiał chyba swojego utłuc ;p Średnio 3-12k do przodu za bitwe (z topowym działkiem, bo ze stugowym to może i więcej przebijesz, ale dmg za mały jak na TD tego tieru).

Walter_NovotnyPL
Napisany 16 Gru. 2012 - 20:05
#5

użytkownicy
W jaki sposób może mieć większe uszkodzenia na minutę? Ma przecież mniejszą szybkostrzelność na tych samych działach. A działa z większą penetracją częściej zabierają maksymalną ilość hp. Właśnie myślę nad jego ponownym zakupem. Jak będzie za pół ceny to go kupię. Teraz z penetracją 150mm to działo 75mm staje się bardzo ciekawym wyborem.

Franio
Edytowany 16 Gru. 2012 - 20:34
#6

użytkownicy
Ano normalnie... Damage Per Minute (DPM) to nic więcej jak (DMG dla topowego działa * ROF [Rate of Fire]), czyli:
JagdPanzerIV => 220 * 11,1 = 2442
Jagdpanther => 320 * 7,5 = 2400
Jasne, wiem że DPM to jedna z najbardziej teoretycznych statystyk i duzy wpływ ma na nią penetracja i losowania, ale jednak coś o potencjale działa potrafi powiedzieć.
Jak wrzuci na ósemki, to DPM nie ma żadnego znaczenia, ale jak jest się top co zdarza się często, to ma się silniejsze działko od wszystkich VK i z dystansu da rade nawet z Kv-1s powalczyć jak z równym sobie.

Sorry, ale będe bronić tego TDka, bo według mnie jest zwyczajnie niedoceniany :D

Walter_NovotnyPL
Napisany 16 Gru. 2012 - 21:38
#7

użytkownicy
Nie musisz mi mówić, że JagdPzIV jest dobry. Wiem co to jest DPM więc twoje wyjaśnienia są bezcelowe. Ale jeśli ktoś zamontuje 75mm to wtedy JagdPantera zadaje więcej uszkodzeń. A te 42 różnicy to można sobie zaokrąglić.

Franio
Napisany 16 Gru. 2012 - 21:48
#8

użytkownicy
No to sorki, ale po tym zdaniu:
"W jaki sposób może mieć większe uszkodzenia na minutę? Ma przecież mniejszą szybkostrzelność na tych samych działach."
uznałem, że jednak muszę to wytłumaczyć ;p
Wiadomo, że Jagdpanther jest jakieś 2-3 lepsza i rozwali JgPz4 w 8-10 sekund. Twierdze tylko, że jak na swój tier, JgPz4 jest całkiem mocnym czołgiem i nie ma co się go bać grindując dalej w tym drzewku ;p

Walter_NovotnyPL
Edytowany 17 Gru. 2012 - 20:10
#9

użytkownicy
Zrozumiałem co mówiłeś. Tylko stwierdziłem również, że jak chcesz mieć większe uszkodzenia na minutę niż działo 105mm to możesz ludzi spamować działem 75mm. Osobiście nie polecam działa 105mm wolę 88.
W moich słowach nie przeczytasz nic co krytykuje JagdPzIV, więc nie rozumiem po co mnie do niego przekonujesz mało trafnymi argumentami.
Staram się być obiektywny aby mnie znów nie posądzono o stronniczość.

Franio
Edytowany 18 Gru. 2012 - 12:04
#10

użytkownicy
Ale ja nie przekonuję do JgPz4 Ciebie, tylko autora tego tematu, który ma wątpliwości, a że już spytałeś się o to, jak może mieć większy DPM to tylko zwyczajnie rozwinąłem wątek podając dowód :)
Działo 75mm ma również mniejszy DPM od 88mm, ale rozumiem, że niektórzy mogą je woleć.

Jak dla mnie porządny TD to taki co wali rzadziej a porządnie. Spamujące działka są fajne, ale tylko wtedy gdy ma się albo pancerz (jak Brytole) albo dużą mobilność (np. lekkie i średnie Francuzy). Tutaj nie ma się ani pancerza, ani mobilności, tzn, szybki jest, ale co po tym, jak nie ma ruchomej wieży, a skoro i tak się już campi w krzakach, to można poładować te 2 sekundy dłużej i walić o 100hp więcej niż z działka 75mm. A w praktyce 18mm mniej penetracji aż tak gigantycznej różnicy nie robi.
Tylko moja opinia :D

1

Zabrania się kopiowania, zmieniania i rozpowszechniania zawartości wortalu bez uprzednio otrzymanej zgody od redakcji.