kliknij aby powiększyć
2048x2048 : 718 KB
worldoftanks
Nasze forum World of Tanks

Ta strona używa Cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

world-of-tanks.eu
Strona główna  »   Forum  »  Inne
1
Karta graficzna

losewos
Napisany 02 Ma. 2014 - 19:24
#1

użytkownicy
Hej! chciałbym się was poradzić. Otóż ponad rok temu zakupiłem kartę graficzną GEFORCE GT 640.



Wiedziałem że jest to rozwiązanie tylko na jakiś czas bo to jest karta bardziej biurowa niż do gier ale zawsze lepsza od zintegrowanej. Postanowiłem więc teraz, że uzbieram trochę pieniędzy i kupię coś co pozwoli mi się cieszyć grafiką na co najmniej średnim poziomie. Zainteresowałem się tą kartą:

EVGA GeForce GTX 660 FTW Signature 2, 3GB GDDR5, 2x DVI, HDMI.


Oto jej specyfika: Taktowanie układu: 1072MHz, Taktowanie pamięci: 1502MHz, Taktowanie shaderów: 1072MHz • Chip: GK106-400 • Interfejs pamięci: 192bit • Procesory strumieniowe: 960 • Jednostki teksturujące: 80 • Technologia: 28nm • Maksymalny pobór: 140W • DirectX: 11.0 • Model shadera: 5.0 • Typ: Dual-Slot • Wymiary: 241x111.15mm • Interfejs: PCIe 3.0 • Cechy szczególne: obsługuje HDCP, 2-Way-SLI, fabrycznie podkręcony układ

Oczywiście w grę wchodzą wszystkie karty graficzne myślę że tak do kwoty ok 800zł. Jednak problem jest inny nie wiem bowiem czy taka karta będzie pasowała z resztą mojego komputera. Sprzęt to bowiem nie najmłodszy.Oto dokładne dane:

Procesor: Intel Pentium Duel Core @E5200 2.50Ghz
Płyta główna: Asrock G31M-VS

Jak widzicie sprzęt to nie najnowszy dlatego obawaim się czy nowa karta będzie poprawnie działać (w sensie podłączenia) i czy będzie mogła rozwinąć pełną moc. Jeśli okazałoby się ze muszę wymienic procesor a jeszcze gorzej płytę główną bym musiał rozbić rozbudowę komputera na kilka miesięcy. Mam nadzieję że pomożecie :)

kurkusmaximus
Napisany 04 Ma. 2014 - 18:02
#2

administracja
660 będzie działać, ale zakup nie ma sensu, bo procesor jest słaby

GrinAis
Napisany 08 Ma. 2014 - 15:50
#3

użytkownicy
Mam podobny procek, grafę GT 440 i gram przy 20fps na minimalnych (:D), ale mam pytanie...
Czy ktoś mógłby podrzucić jakiś temat (albo coś w ten deser) gdzie mógłbym poczytać o wyborze nowego sprzętu? Nie chcę zakładać nowego, żeby nie spamować, a jakieś już się pojawiły na pewno, tyle że czasem się ciężko przekopać przez forum :)

yaroo_p
Edytowany 18 Ma. 2014 - 21:41
#4

użytkownicy
Posiadam GTX 660 ale proc Core i7 (podstawka 1366)Kolega wyżej ma racje proc po prostu ją przytnie.

GrinAis @

Wystarczy kliknąć choćby na PCLab http://pclab.pl/art52777.html
No i najważniejsze budżet ile chcesz przeznaczyć na bebechy.

1

Zabrania się kopiowania, zmieniania i rozpowszechniania zawartości wortalu bez uprzednio otrzymanej zgody od redakcji.