kliknij aby powiększyć
1680x1050 : 1476 KB
worldoftanks
Nasze forum World of Tanks

Ta strona używa Cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

world-of-tanks.eu
1
II Wojna Światowa.
II Wojna Światowa.

Helios25
Napisany 01 Wrze. 2012 - 17:17
#1

użytkownicy
Jak, powszechnie wszystkim wiadomo (mam przynajmniej taką nadzieję). W dniu dzisiejszym rozpoczęła się II Wojna Światowa. Zaczęło się w Gdańsku na Westerplatte. I w związku z tym chciałbym podziękować wszystkim żołnierzom Polskim, za heroiczną i wzorową walkę z okupantem. Którzy jako pierwsi na całym świecie przeciwstawili się zbrojnie Hitlerowi, i walczyli aż do końca.

CHWAŁA BOHATEROM!

(Napisałem ten temat ponieważ dziś zapomina się o wielu Bohaterach, którzy oddali swoje życie za Polskę. Chcę po prostu uczcić ich pamięć.)

dwoogy
Napisany 02 Wrze. 2012 - 12:56
#2

użytkownicy
Z tym "zaczęło się na Westerplatte" byłbym ostrożny, pierwsze bomby spadły na Wieluń, troszkę przed salwą z okrętu Slezwig-Holstein.
Nie to żebym się czepiał, tak tylko dla informacji.
Pozdrawiam

dbmat
Napisany 02 Wrze. 2012 - 13:09
#3

użytkownicy
CHWAŁA BOHATEROM!

Helios25
Edytowany 02 Wrze. 2012 - 14:01
#4

użytkownicy
dwoogy
I masz najbardziej słuszną rację.

Oberschleisien
Napisany 16 Paź. 2012 - 17:41
#5

użytkownicy
To ja jeszcze tylko tak dodam że pierwsze strzały niemieckich żołnierzy padły w przełęczy jabłonkowej kilka dni wcześniej jako że data rozpoczęcia wojny się przesunęła a jeden z oddziałów nie zdążył zostać o tym poimformowany.
pozdrawiam :)

sas333
Napisany 22 Paź. 2012 - 13:44
#6

użytkownicy
Heh a nie na Most kolejowy obok Tczewa.Prawda jest taka Wieluń był 2 gi wcześniej Niemcy zaatakowali Mosty kolejowe a raczej to nie był atak tylko obrona tzw atak na obronę mostu aby Polskie Wojsko nie wysadziło tego mostu bo to był jedyny most kolejowy w okolicy na Wiśle z Prus.Co do Westerplatte heh Major Sucharski miał załamanie nerwowe i od razu chciał poddać Westerplatte,został pozbawiony dowództwa i dowodził obroną inny oficer.

Helios25
Edytowany 23 Paź. 2012 - 10:54
#7

użytkownicy
,,Co do Westerplatte heh Major Sucharski miał załamanie nerwowe i od razu chciał poddać Westerplatte,został pozbawiony dowództwa i dowodził obroną inny oficer."

Chodziło mi o prostych żołnierzy, którzy ginęli za kraj. I to oni są bohaterami.

1

Zabrania się kopiowania, zmieniania i rozpowszechniania zawartości wortalu bez uprzednio otrzymanej zgody od redakcji.