kliknij aby powiększyć
1680x1050 : 349 KB
worldoftanks
Nasze forum World of Tanks

Ta strona używa Cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

world-of-tanks.eu
1
Laptop do WoT

kavior
Napisany 19 Czer. 2012 - 17:10
#1

użytkownicy
Witam,
chciałbym się dowiedzieć, czy idzie kupić jakiegoś laptopa, w granicach, powiedzmy 1500-1700 zł, aby pograć w tą "niezbyt" wymagającą grę?

czytalem to i owo (zeby nie było że jestem noobem i nie umiem czytac :p), tak więc na pewno WoT nie obsluguje dwoch procesorów. Problem w tym, że teraz wszystkie lapki są conajmniej na dwóch rdzeniach. A przy tańszych lapkach jest to zazwyczaj 2x1.65ghz... i teraz moje pytanie nr 1) czy taki procek nie bedzie za słaby? gra minimum ma niby 2ghz.. a niestety czytaloby tylko 1.65... głupota. No ale dobra, nieważne. Dalej - ważniejsza jest większa ilość RAM czy lepsza karta graficzna? Bo są laptopy z 6 czy 8GB (wiem, aż za dużo), ale za to z kartą typu GF 315M, która od razu mógłbym wy..rzucić na śmietnik. Sa tez takie co mają 2GB, karta typu Radeon HD6320 (lepiej)... no ale nie wiem czy twórcy gry są głupi, czy producenci lapków.. bo na allegro są takie oto możliwe kombinacje:

a) 4GB RAM, procek 2x2.1ghz, GF315M
b) 2GB RAM, procek 1x1.65ghz, Radeon HD6230
c) 4GB RAM, procek 1x1.85ghz, Intel HD Graphics

nie interesuje mnie dysk niewiadomo jaki. 80GB starczy w zupelnosci. Kolejnym problemem jest to, że wszedzie daja 500... a wolałbym mieć tansza 80, a roznice w cenie wlozyc w grafike albo lepszy procek..

dobra, na razie tyle. Jakby sie znalazły osoby chetne do odpowiedzi, to moze napisze kilka pytan wiecej :)

narty


Berni90PL
Edytowany 19 Czer. 2012 - 18:30
#2

użytkownicy
Podejdź może do jakiegoś sklepu komputerowego niech Ci złoża składaka w takiej cenie. Powiesz jaki masz priorytet i powinni coś dobrać. Ja akurat w Koszalinie znam taki jeden sklep i oni nie tylko złożą ale i doradzą w przystępnych cenach. Mi kompa np dobrze zmodernizowali a teraz na święta złoże sobie u nich coś nowego bo mój staruszek tez na wykończeniu :P

pijmleko
Edytowany 19 Czer. 2012 - 23:13
#3

użytkownicy
jeśli już koniecznie musi to być laptop, to pamięć zawsze łatwo można dołozyć, ale karty graficznej prawie nie da się wymienić

moj zestaw to procek 1,8x2 + grafika geforce 8400m + pamięc powiększona z 1 do 4 GB, gra na tym zestawie to mordęga i w zasadzie nie daje żadnej satysfakcji, na najnizszych detalach i małym polu widzenia daje od 10 do 20 fps, dlatego nigdy nie gram na tym zestawie , szczerze odradzam, szczególnie jeśli ma to być nowy lapek, po co kupić cos i się wściekać, za te pieniądze można zlożyć coś w blaszaku, co będzie znośnie działać na średnich detalach, bez cieni, trawy itp przy dalekim horyzoncie i ok 35-45 fps, wystarczy radeon za 250 zł i przeciętny procek

kavior
Napisany 20 Czer. 2012 - 07:49
#4

użytkownicy
@pijmleko - zapomniałem dopisać jednej ważnej rzeczy w pierwszym poście. Mianowicie, trochę trudno by mi było chodzić na uczelnie z pc w plecaku :D
no i jak musiałbym wyłożyć z 300-400zł więcej żeby pograć specjalnie w ta grę, to nie ma takiej opcji. Wtedy już bym zastanowił się nad czymś slabszym, po prostu i tak musze sobie laptopa nowego kupić.
Napisałem te pytanie na oficjalnym forum w dziale innym niż polski. Pomoc po kilku minutach była, i cos się powinno znaleźć do tej ceny 'żeby pograć'. Nie mam raczej w zamiarze grać w to od 8 do 21 non stop ;) godzina, może troszkę dłużej starczy.
Pozdro

RENAULTMAGNUM
Napisany 20 Czer. 2012 - 18:55
#5

użytkownicy
to znaczy laptopy na których chodzi do 2 tyś zł jest dużo ale wiadomo rewelacji nie będzie ja mam i laptopa i PC co do laptopa to procek Intel Core i7-3610QM 3.30 GHz 24GB pamięci operacyjnej 750 GB dysk karta graficzna geforce GTX 670M WOT śmiga świetnie ale wiadomo to już laptop klasy premium a tak do 2 tyś zł to mój kolega ma i działa wmiare dobrze Intel Pentium Dual Core B950 2x2.10 GHz 8GB pamięci RAM Dysk twardy 500 GB grafa GeForce 315M dał za niego 1800 zł myślę że takie cos spokojnie wystarcza

1

Zabrania się kopiowania, zmieniania i rozpowszechniania zawartości wortalu bez uprzednio otrzymanej zgody od redakcji.