kliknij aby powiększyć
1920x1200 : 553 KB
worldoftanks
Nasze forum World of Tanks

Ta strona używa Cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Stosujemy je, aby ułatwić Tobie korzystanie z naszego serwisu. Pamiętaj, że w każdej chwili możesz zmienić ustawienia dotyczące Cookies w ustawieniach swojej przeglądarki internetowej.

world-of-tanks.eu
1
JagdTiger
Jak żyć?

Franio
Napisany 28 List. 2012 - 18:20
#1

użytkownicy
Witam,
Jakiś czas temu zbadałem i zakupiłem JagdTigera. Po genialnych Jagdpanther i Jagdpanther II, którymi dało się grać i jako snajper i jako med spodziewałem się kolejnego świetnego TDka. Niestety, jak narazie jestem bardzo zawiedziony, bo nie mam pomysłu jak tym grać. Z początku próbowałem campić, ale z powodu wielkich rozmiarów gdziekolwiek się nie schowam to po chwili pojawia się żarówka i nim zdążę odjechać to dwa strzały od arty 8 tieru i po mnie. To samo się dzieje, tylko trochę szybciej jak gram z półdystansu, natomiast gdy próbuje grać razem z ciężkimi jako lekko schowany to czasem udaje mi się oddać 3-4 strzały zanim arta mnie zdejmie... Jedyne mapy gdzie daje rade tym konkretnie pograć to Redshire, Prokhorovka i Murovanka...
Proszę o jakieś porady dotyczące taktyki gry JT, bo sporo na niego grindowałem, a póki co każdy mecz to straty rzędu 10-20k (oczywiscie ze stockowym działkiem).

BloodWolF
Napisany 28 List. 2012 - 20:19
#2

użytkownicy
Osobiście preferuje agresywny styl gry tym TDkiem. Polecam przykładowe bitwy w moim wykonaniu. Nie jest to może jakiś PRO style ale pozwala obadać mocne i słabe strony.

Powtórka 1

Powtórka 2

Walter_NovotnyPL
Napisany 28 List. 2012 - 21:36
#3

użytkownicy
Mam następujące pytania do ciebie:
-czy masz siatkę
-na ile % masz wyszkoloną załogę
-jakie dodatkowe umiejętności ma załoga
-czy jesteś gotów na zamontowanie wentylacji i dosyłacza

Rady:
-nie wystawiaj się tak na ostrzał artylerii, ja jej unikam i jestem w stanie dużo zdziałać tym genialnym niszczycielem.
-walcz tak aby nie być w pierwszej linii ale też nie odstawać od czołgów ciężkich podczas ataku
-stój nie tylko za krzakami ale też pod drzewami, drzewa osłaniają od artylerii
-nie wystawiaj dolnej części kadłuba i nie stój na zbyt otwartej przestrzeni

Franio
Napisany 28 List. 2012 - 22:09
#4

użytkownicy
Siatkę i dosyłacz mam, pierwsze co mu zamontowałem jeszcze z JgPanthII, wentylacji nie mam, bo innej klasy jest wymagana niż w jp2, a 600k bez premki to jednak sporo roboty (czekam na specjal, aż bedzie za pół ceny ;p). Załoga jest na 98%. Perki dałem takie: żarówa, wyznaczony cel, naprawa, wzmocnienie sygnału, kamuflaż (te na 100%) i na 75% zwiad, snajper, rozeznanie, hamowanie sprzęgłem, towarzysze broni. Jeden ładowniczy nie ma żadnego, bo troszkę opóźniony jest.
Górna część kadłuba jest nie do przebicia, to zauważyłem, ale nawet jak się świetnie ustawie, ze tylko ta czesc wystaje, to wpada hit za 1k od arty w sam dach i cały misterny plan w p....
Póki co, po 58 meczach uciułałem marne 28k expa na nowe działko i tak jak na niektóre mapy mam już fajne taktyki, tak na inne powoli konczą mi się wizje ;(

Walter_NovotnyPL
Napisany 28 List. 2012 - 22:35
#5

użytkownicy
Czyli tylko 1 osoba ma towarzysza broni? Towarzysz broni działa jedynie jak CAŁA załoga ma 100%. Dla mnie priorytetem w niszczycielu jest snajper, widać dużo większe uszkodzenia, pożary itp. Wzmocnienie sygnału jest bezsensowne. Radio ma wystarczającą moc. U radiooperatora rozeznanie w sytuacji. Czyli kamuflaż i naprawę masz tylko u jednego załoganta czy u każdego? Dla mnie wyznaczony cel jest mało istotny. U ładowniczych dać: jednemu zastrzyk adrenaliny a drugiemu intuicję. Pierw należy robić atuty bo szybko idą dalej dopiero umiejętności.

Berni90PL
Napisany 28 List. 2012 - 23:36
#6

użytkownicy
Po co intuicja. Gdyby zmiana pocisku była możliwa dzięki temu w trakcie przeładowania to okej a teraz masz jedynie szanse na zmianę pocisku. 2 ładowniczy powinien mieć bezpieczny skład. Ponadto tak jak mój przedmówca powiedział kamuflaż i naprawa jest ważna na td-ku. Hamowanie sprzęgłem żarówka snajper rozpoznanie w sytuacji to także przydatne perki.

A co do taktyk. Nie można stosować tylko jednej na mapę. T zależy jaką masz drużynę. Jako TD-ek musisz wybrać czy obstawiasz tzw mordownie i wspierasz atak czy ofensywnie bronisz bazy ustawiając się w miejsca z których masz piękny widok na mapę i główne przejazdy a jednocześnie jesteś cofnięty.

Walter_NovotnyPL
Napisany 29 List. 2012 - 07:43
#7

użytkownicy
Ja wybrałem intuicję w zamian za bezpieczne składowanie, ponieważ wydaje mi się, że JagdTiger ma dobrze schowany magazyn amunicji. Często zaś przydała mi się możliwość natychmiastowej zmiany pocisku przeciwpancernego na burzący.
Intuicja pozwala na natychmiastową zmianę pocisku, w każdym momencie ładowania oraz gdy jest załadowany.
Co do taktyki to się zgodzę, że uzależniamy ją od tego co robi drużyna.

Berni90PL
Napisany 29 List. 2012 - 11:29
#8

użytkownicy
Jesteś pewien że intuicja pozwala na zmianę pocisku kiedykolwiek się chce?

Bo kiedyś miałem ją na jednym czołgu i była tylko szansa na podmianę pocisku.

Walter_NovotnyPL
Napisany 29 List. 2012 - 14:03
#9

użytkownicy
Możesz mieć już załadowany całkowicie pocisk i naciskasz na inny to ci się zamieni od razu bez czekania. Jest, niestety nie 100% szansa na zadziałanie intuicji. Jednak muszę przyznać, że kilkukrotnie ta umiejętność uratowała mi życie.

Berni90PL
Napisany 29 List. 2012 - 20:33
#10

użytkownicy
Wole jednak za to naprawę albo kamuflaż.

Scytian
Edytowany 30 List. 2012 - 15:09
#11

użytkownicy
Jak dla mnie to dla niego naprawa jest dużo ważniejsza niż kamuflaż, na pewno nie kupiłbym mu siatki kamuflażowej, bo jagdtigera widać nawet z orbity. Według mnie rozwijanie kamuflażu na początku to tylko marnowanie expa, jest dużo więcej lepszych umiejętności. Kiedyś, dawno temu, były podane wartości kamuflażu dla czołgów i tam jagdtiger nie wypadał zbyt dobrze(chyba miał 0.1),a jakoś nie zauważyłem zmian w wykrywaniu go, więc jeśli nawet podwoili by mu kamuflaż to ze skillem i siatką wyszłaby mu śmiesznie mała wartość. Ja bym na nim kupił wentylację, rammera i może jakąś optykę. Nawet zastanowiłbym się nad całkowitym pominięciem kamuflażu.

Lotnik007
Napisany 03 Gru. 2012 - 22:38
#12

użytkownicy
Gdy jesteś snajperem po strzale schowaj się (bądź odjedź z miejsca), odczekaj ok 13 sek. po pojawieniu się żarówki i powoli się wychyl

lubieplacki199820
Napisany 01 Maj 2013 - 13:42
#13

użytkownicy
JT dysponuje mocnym działem i pancerze(nadbudowa) i preferuje grę nim w 2 lini jedyna rzecz jaka mnie w nim wkurza to non stop padający silnik a bez tego ten TD ostro ładuje w krótkim czasie najlepiej sie nie wychylać i wspierac HT

1

Zabrania się kopiowania, zmieniania i rozpowszechniania zawartości wortalu bez uprzednio otrzymanej zgody od redakcji.